שיווק ופרסום לעסקים עם תקציב מוגבל >> שמור על קשר עם כולם כל הזמן
 
  קבלו טיפים ומידע חינם  
הירשמו לניוזלטר וקבלו טיפים, מאמרים ומידע שיעזרו לכם לפתח את העסקים
שם פרטי: שם משפחה:
אימייל:     
 
Bookmark and Share

שיווק ופרסום לעסקים עם תקציב מוגבל >> שמור על קשר עם כולם כל הזמן


א - א
מאמר מומלץ
אתרי אינטרנט >> כלים חינמיים למעקב אחר ביצועי האתר והביצועים השיווקיים
טיפ מומלץ
פאור פוינט - Power Point >> אל תגזימו בהוספת "פירוטכניקה" למצגות

שמור על קשר עם כולם כל הזמן
אין כמעט משהו חשוב יותר משמירה על קשר עם אנשים ולקוחות בכלל ובעסקים קטנים ובינוניים בפרט. זה מתחיל מלקוחות שצריכים להזכיר להם על קיומנו בכדי שיחזרו לרכוש או להמליץ עלינו וכמובן קשרים עסקיים שעשויים לשלוח לנו הפניות (לידים), לעזור לנו למצוא בעלי מקצוע שאנו זקוקים להם ועוד.

יש לאסוף מידע ופרטי התקשרות עם כל אדם שאתם יכולים. דברת עם מישהו, כך כרטיס ביקור ובקש את רשותו לשמור על קשר. יש לך אתר אינטרנט, בקש מהגולשים להרשם לניוזלטר. שלחת למישהו אימייל, בקש רשות לרשום אותו לניוזלטר.

כמו כן תאסוף מכל מי שאפשר כתובות וטלפונים. זכרו מידע זה כח!
עכשיו קיימות דרכים רבות לשמור על קשר, כל אחת דורשת מאמץ אחר, עלות אחרת ולכן צריך להחליט עם מי אנו שומרים על קשר ואיך.

הנה כמה מהדרכים האפקטיביות לשמור על קשר:

שיחות טלפון: מתאים בעיקר  לאנשים שאתם מכירים באופן אישי, לקוחות קיימים וותיקים, ספקים וקשרים עסקיים. ממומלץ להתקשר לפחות פעמיים בשנה, אפשר לקרת אחד החגים.  כמו כן, אם יש לך את תאריכי הלידה, אין אדם שלא נהנה שמתקשרים ביום הולדתו לברך (הכנס את יום ההולדת של האדם בקונטק של Outlook וזה יזכיר לכם כל שנה אוטומטית.

מכתבי ברכה: בעולם האימיילים (Emails), עסקים קטנים רבים הפסיקו לשלוח ברכות לחגים בדואר רגיל וזה ממש חבל.  דווקא בגלל זה, תיהיה מיוחד עם תשלח ברכה לחג. על תנצל את הברכה לשיווק אגרסיבי של מבצעים ועשיית פרסום לעצמך, כי זה מעצבן.

זה עובד הרבה יותר טוב שזו ברכה לשמה. אחד האפשרויות היא לבחור חג לא סטנדרטי, לדוגמה לבחור את ט"ו בשבת, יום ירושלים, או כל חג אחר שלא מרבים לשלוח בו ברכות. כך הברכה שלך תיהיה בולטת במיוחד ולא תתחרה על תשומת הלב של המקבל עם עוד עשרות ברכות.

טיפ: אפשר בקלות להדפיס מכתבים כך שכל מכתב מקבל את השם של הנמען והכתובת, פונקציה זו נקראת Mailmerge וקיימת ב-Word ומעבדי תמלילים נוספים.  יש לתכנן דף כך שאחרי קיפולו מכניסים למעטפת חלון כמו שעושות החברות הגדולות. זה נראה מאוד מקצועי זה קל ובעלות אפסית.

ניוזלטר
:  כלי מעולה ויעיל, דורש מאמץ יחסית קטן. הנה כמה כללים חשובים:

  1. בקשו להרשם מי כל מי שאתה מכיר וגולשים לאתר שלך. זכורו שישנו התיקון לחוק התקשורת הידוע בכינוי חוק ה-Spam הדורש התארגנות מיוחדת.
  2. בכל ניוזלטר תוסיף בצורה ברורה כיצד אפשר להמחק מהרשימה וכבד בקשות אלו, זהו גם החוק כיום.

  3. ניוזלטר שמקבלים בתדירות גבוהה מאבד מערכו, התדירות צריכה להיות חודשית ובמקרים מיוחדים אפשר לקצר תקופה זו או להוציא ניוזלטר חד פעמי וקצר על ארוע מיוחד.

  4. שלחו מידע מעניין ושימושי ולא רק הצעות עסקיות ומבצעים.

  5. אם יש לכם אתר טוב, תדאג שמקבל הניוזלטר יגיע אליו. לדוגמה אם כתבת מאמר, תן טיזר מעניין עליו באימייל ושלח את הקורא לאתר לסיים את הקריאה. כך הוא יתרגל להכנס אליו וימצא שם דברים נוספים שעשויים לעניינו ואותם אתה רוצה לקדם.

  6. אם כבר שולחים פעם בחודש, תשקיע בו מחשבה ודאג שיהיה איכותי. עדיף לדחות בשבוע ולא לשלוח משהו סתמי כי קבעת שכל ראשון לחודש יש ניוזלטר.

  7. שימו לב שתוכנות הדואר הרגילות לא בנויות למשלוחים של כמויות גדולות של אימיילים ובעיקר מתקשות לשלוח קבצים מצורפים. מומלץ בשלב שבו יש לכם כמות נכבדה (מעל 150-200) לרכוש תוכנה מיוחדת לכך שהן לא יקרות, או לעשות שימוש באחד הספקים שנותנים שרות למשלוח ניוזלטרים.
  8. הוסיפו משפט בסגנון: "אם הניוזלר מעניין אותך, אולי גם החברים שלך ירצו לקרוא? אתה מוזמן להעביר אותו אליהם", מנסיון זה עובד.

 
  דף הבית דף הבית סיפורי עסקים סיפורי עסקים מדריכי עסקים מדריכי עסקים זרקור זרקור מאמרים מאמרים טיפים קבוצת רישות עסקי שיווק ופרסום שיווק ופרסום סרטוני הדרכה סרטוני הדרכה מילון עסקי מילון עסקי שאלות נפוצות שאלות נפוצות ניוזלטר - Newsletter ניוזלטר - Newsletter בלוג - Blog בלוג - Blog קישורים קישורים תנאי שימוש באתר עסקים קטנים מפת האתר עסקים קטנים אודותנו עסקים קטנים צרו קשר
 
אינדקס עסקי: מאמנת אישית לחיים | יעוץ והדרכה ביישומי אופיס בחברות וארגונים | סבונים מן הטבע | שיווק + וידאו + עסקים | RDVC - ייעוץ השקעות פרטי וייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
 
© 2004-2018 כל הזכויות שמורות. בונים עסקים