מאמרים לעסקים >> ניהול עסקים >> ניהול זמן מצהירים קבל עם ועדה
 
  קבלו טיפים ומידע חינם  
הירשמו לניוזלטר וקבלו טיפים, מאמרים ומידע שיעזרו לכם לפתח את העסקים
שם פרטי: שם משפחה:
אימייל:     
 
Bookmark and Share

עסקים קטנים בישראל
תפריט ראשי בונים עסקיםתפריט ראשי
ייעוץ עסקי
אינדקס עסקי

רוזנפלד חשמלאות רכב
www.carservice.co.il

תחבורה ורכב » חשמלאות רכב
תוכנית עסקית
בניית אתרים
מאמרים עסקים קטנים תפריט משני
טיפים עסקים קטנים
 
ייעוץ עסקים קטנים
תוכנות עסקים קטנים תכנים חדשים
תמיכה עסקית
בונים עסקים
ייעוץ פיננסי פתגמים ואמרות
פתגמים
מאמרים >> ניהול עסקים

ניהול זמן מצהירים קבל עם ועדה

מאת שי וייס - 2011-08-10
| אתר הכותב |


א - א   
מאמר מומלץ
אתרי אינטרנט >> השלב החסר בבניית אתר אינטרנט אפקטיבי
טיפ מומלץ
רישות עסקי - Networking >> במפגשי רישות ומפגשים עסקיים שאלו שאלות פתוחות

נתקלים בבעיות בניהול הזמן שלכם?
מתקשים להגיע לכמה משימות פשוטות אך חיוניות?
ראשית, עליכם לדעת שאתם לא לבד. רובנו סובלים ממצב של עומס בעבודה, בייחוד כאשר אנחנו עצמאיים או בעלי עסק - שהרי הדבר אומר שעלינו לנהל את עצמנו!
אז איך זה קורה בפועל ומה עלינו לעשות?

מעשה שהיה כך היה:

לפני כמה חודשים, הגיע אלי יותם, אחד מלקוחותיי, המנהל עסק בתחום החומרה, לפגישת הייעוץ השבועית הקבועה שלנו. לפגישתנו הקבועה, נוהג יותם להגיע ישירות מהעבודה לבוש בבגדים אותם לבש בעבודה, אך הפעם כפי שקורה אחת לכמה חודשים, הוא הגיע לבוש בבגדי ספורט.
"חדר כושר חדש"? הקנטתי אותו (חשוב לי לציין, שבשנתיים שאני מכיר את יותם, הוא נרשם לאינסוף חדרי כושר - בכל אחד מהם הוא התחיל בהתלהבות רבה, שתמה לאחר שבוע).
"כן", הוא ענה לי, "אבל הפעם נראה לי שזה יחזיק".
"מה שונה הפעם מהפעמים הקודמות"? שאלתי אותו.
"במקום החדש כדי להיכנס לחדר הכושר, צריך להעביר כרטיס חבר מגנטי" הוא סיפר. "גיליתי שהם מנהלים מעקב על תדירות האימונים של הלקוחות שלהם והנוכחות שלהם בחדר הכושר, כי לאחר שבוע אחד בלבד, בו חזרתי לסורי ונעדרתי מחדר הכושר, התקשרה אלי דניאלה המאמנת ושאלה אותי למה נעדרתי במשך שבוע ומתי אני בא שוב. לא נעים לי והיא גם קצת מפחידה אז אין לי ברירה. אני איאלץ לעמוד במשימה שאני דוחה כבר כמה שנים".

הבעיה מתעוררת במקרים בהם המשימות הן חשובות ובעלות השפעה מכרעת על הצלחתנו ועל הצלחת העסק שלנו או התחום אותו אנו מנהלים.
כמנהלים אנו אחראיים על ביצוע משימות בתחומים רבים ומגוונים. לחלקן אנו מתחברים בקלות ואותן נבצע בדרך כלל ראשונות, אך מי מאיתנו לא מצא את עצמו דוחה משימה לרגע האחרון? או שמצליח לשכנע את עצמו ש"אין טעם" ופשוט מוותר על ביצוע המשימה?

אז איך נתמודד עם משימות, מהן אנו מתחמקים באופן קבוע?

זוהי עשויה להיות משימה שבועית מול רואה החשבון, פרויקט "משעמם" שהתחייבנו לסיים, שיחות הטלפון השוטפות אותן אנו אמורים לקיים עם לקוחותינו על מנת לבדוק מה מצבם, או הצעת מחיר ש"אין לנו כוח לכתוב". בכל המקרים הללו אנו מתקשים לייצר מחויבות לביצוע המשימה שלפנינו. כיצד נוכל לייצר מחויבות?

אחת הדרכים היעלות לייצר מחויבות מתבססת על טקס "חתונה", בו נקדש את המשימה ונצהיר על מחויבותנו כלפיה באופן פומבי. לא, אין צורך באולם, הזמנות, רב, די- ג'יי, כיבוד, שיר כניסה לחופה, ואפילו לא בירח דבש (למרות שחופש תמיד מומלץ). זוהי חתונה מסוג אחר.

חשוב להסביר ולספר על המשימה ועל המחויבות אותה לקחנו על עצמנו בביצועה, ובעיקר חשוב לשתף אותם בקושי שלנו ובבעיית ניהול הזמן. אין מה להתבייש. כשתתחילו לספר לאנשים סביבכם על בעיית ניהול הזמן שלכם, תגלו שאתם ממש לא לבד בבעיה הזאת. כבר במעמד זה נבקש את עזרתם ב"לא לעשות לנו חיים קלים" אם נחזור לדפוס הכל כך מוכר, ואולי אף נציע להם את עזרתנו באיזו משימה או שתיים שהם דוחים באופן קבוע.

גם אין צורך לקיים את הטקס מול כמה אנשים בו זמנית. זהו בהחלט טקס אותו ניתן לקיים באופן אישי מול אנשים שדעתם חשובה לנו, ובעיקר כאלו שלא ממש עושים לנו את החיים קלים כשאנו לא עומדים במחויבות עליה הצהרנו מולם (חבר טוב, משפחה, כפופים או עמיתים במקום העבודה וכיו"ב).

אין ספק, שכמנהלים ואנשים בוגרים אנו מתמודדים עם רוב המשימות שלנו ברצינות ובבגרות. אך לפעמים, חייבים להודות, שבמקרים בהם אנו מתקשים לייצר מוטיבציה פנימית לביצוע משימה, לא משנה כמה בוגרים נהיה, יש צורך בסיוע חיצוני.

בעיית ניהול הזמן היא בעיה נפוצה ונורמאלית. אין מה להתבייש בה, אך יש חשיבות רבה להתמודד איתה.

אז קדימה,
התחילו לחשוב על סידור השולחנות :-)

בהצלחה!

 

שי וייס, יועץ ארגוני, מנכ"ל OED פיתוח מצוינות ארגונית | ייעוץ לעצמאיים ועסקים קטנים

OED פיתוח מצויינות ארגונית מנוהלת על ידי שי וייס, בעל M.A בייעוץ ופיתוח ארגוני. שי הוא בעל ניסיון בייעוץ לחברות פיננסיות, ספקי שירות, משרדים ממשלתיים, עסקים קטנים, מסעדות ועמותות בפיתוח ובהנחיית תהליכים לעובדים ולקוחות.

  דף הבית דף הבית סיפורי עסקים סיפורי עסקים מדריכי עסקים מדריכי עסקים זרקור זרקור מאמרים מאמרים טיפים קבוצת רישות עסקי שיווק ופרסום שיווק ופרסום סרטוני הדרכה סרטוני הדרכה מילון עסקי מילון עסקי שאלות נפוצות שאלות נפוצות ניוזלטר - Newsletter ניוזלטר - Newsletter בלוג - Blog בלוג - Blog קישורים קישורים תנאי שימוש באתר עסקים קטנים מפת האתר עסקים קטנים אודותנו עסקים קטנים צרו קשר
 
אינדקס עסקי: מאמנת אישית לחיים | יעוץ והדרכה ביישומי אופיס בחברות וארגונים | סבונים מן הטבע | שיווק + וידאו + עסקים | RDVC - ייעוץ השקעות פרטי וייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
 
© 2004-2018 כל הזכויות שמורות. בונים עסקים