מאמרים לעסקים >> אימון >> אימון אישי להצלחה
 
  קבלו טיפים ומידע חינם  
הירשמו לניוזלטר וקבלו טיפים, מאמרים ומידע שיעזרו לכם לפתח את העסקים
שם פרטי: שם משפחה:
אימייל:     
 
Bookmark and Share

מאמרים >> אימון

אימון אישי להצלחה

מאת שמחה לוין - 2011-09-14
| אתר הכותב |


א - א   
מאמר מומלץ
שיווק ופרסום >> PPC - תשלום עבור הקלקה
טיפ מומלץ
רישות עסקי - Networking >> דע בדיוק מה אתה עושה ומה הוא הערך המוסף בעסק שלך

הצלחה הייתה מאז ומעולם מושג יחסי וסוביקטיבי. לכל אחד מאיתנו יש פרמטרים אחרים שמגדירים בעיני עצמו האם הצליח בחיים ובמה שהוא עושה או לא. עם זאת, בעולם המערבי המודרני הצלחה נמדדת בדרך כלל באמצעות שלושה פרמטרים - כסף, כוח וכבוד. הפרמטרים האלה בדרך כלל גם משתלבים יחד ? מי שיש לו כסף, למשל, הוא בעל כוח וזוכה לכבוד. מי שיש לו כוח, למשל, יצליח להשיג כסף וכבוד בקלות יחסית.

בין האנשים שהצליחו בחיים על פי הפרמטרים האלה, אין בדרך כלל הרבה מכנה משותף. ההצלחה בחיים מגיעה בזכות שילוב של תכונות, שאפשר להגדיר אותן יחד כ"חוש ליזמות". כל אחד יכול לנסות להיות יזם, גם אם הוא שכיר וגם אם הוא עצמאי, אך רק מי שמשלב באישיותו את התכונות הדרושות ליזמות, יוכל בעזרת אימון ותרגול, לתרגם את היזמות הזו להצלחה בחיים. התכונות בעצמן הן גורם הכרחי, אבל לא מספיק. התרגום של היכולות למציאות דורש אימון, גם כדי למצוא אותן בתוכנו, גם כדי לשמר אותן, וגם כדי להוציא אותן אל הפועל. טכניקות של אימון אישי, כמו אלה המובאות בהמשך המאמר, יכולות לסייע לכם למצוא את המצליחן שבכם.

טיפ אימוני מס' 1: לטעות זה אנושי

מי שמחפש ערובות להצלחה כנראה אינו יזם באמת, מכיוון שלהצלחה אין תעודת ביטוח. האנשים שמתקדמים ומצליחים במונחים של עשיית כסף, כוח וכבוד הם האנשים שמעזים לעשות הרבה שגיאות. מי שלוקח סיכונים ואינו מפחד מכשלונות מעלה את סיכוייו להצליח. רק מי שמוכן להתגבר על הפחד מדחייה ולקבל סירובים חוזרים ונשנים, יוכל להצליח בכוחות עצמו, וזו הסיבה שאנשי מכירות, בכל הרמות, הם המקצוע המבוקש ביותר במדורי הדרושים.

טיפ אימוני מס' 2: להעיז ללכת נגד הזרם

אנשים שהצליחו בחיים הם אלו שעשו את מה שנראה לכל מי שמסביבם כ"מטורף" או ?הזוי?. הדרך להצלחה אינה כוללת הליכה במסלול של "מה יגידו" או של הנורמות החברתיות המקובלות, אלא במסלול של התלהבות מרעיונות חדשניים, שבירת מוסכמות ונון-קונפורמיזם. אנשים שעשו כסף גדול הם כמעט תמיד בעלי אופי של מהמרים, שידעו לראות סיכוי במקום שאחרים ראו בו רק סיכון, וזיהו הזדמנויות שאחרים לא הצליחו לראות. היכולת הזאת מאפשרת לאותם מצליחנים להתמיד בדרך שלהם גם במצבים שנראים מהצד בלתי אפשריים, ולא לקפוץ מיוזמה אחת לאחרת רק כדי לעשות כסף קל ומהיר.

טיפ אימוני מס' 3: ללמוד למכור קרח לאסקימוסים

כדי לעשות כסף צריך למכור את עצמכם, לשווק ולשכנע. בלי טכניקות של פוליטיקה ארגונית ומנהיגות אישית לא תוכלו להצליח לא רק בעולם הפוליטי אלא גם בעולם העסקי. את הטכניקות האלה אי אפשר ללמוד רק בתיאוריה, וחייבים להתאמן עליהן ולצבור בהם ניסיון מעשי. הניסיון הזה נצבר בלי לשים לב אצל מי שהאינסטינקט היזמי טבוע בדמו, כמו למשל מי שכבר בבית הספר מכרה לחברות בכיתה שרשרות חרוזים אחרי שזיהתה צורך. אחרים יצטרכו ללמוד מניסיונם של אחרים, ובעיקר מטעויותיהם של אחרים, כדי להימנע מלחזור על אותן טעויות עצמן.

טיפ אימוני מס' 4: להאמין שהשמיים הם הגבול

כדי להצליח בחיים צריך לחשוב מחוץ לקופסה ולמצוא הרבה פתרונות נכונים לאותה בעיה, שאת כולם אפשר ליישם אחד אחרי השני, במקרה של כישלון. פתרונות כאלה באים בקלות למי שהוא בעל דמיון ויכולת לחלום. היכולת הזו יוצרת את החזון של היזם, שבשלב הראשון הוא באמת אינו יותר מאשר חלום או פנטזיה עסקית, אבל יכול להפוך, בתנאים הנכונים, למציאות. הדמיון גם מאפשר ליזם לא להתייאש ולנסות כיוונים חדשים ורעיונות אחרים מאלה שחלם עליהם בהתחלה, כדי למצוא פתרונות יצירתיים שיקדמו אותו לעבר המטרה שלו. מי שיודע לחלום ולהלהיב את עצמו יצליח לא פעם לשכנע גם אחרים להצטרף לחלום, ולגייס אותם לדרך להצלחה. מי שלא, יכול להיעזר בטכניקות שאותן אפשר ללמוד בקורס אימון אישי או בקורס הכשרת מאמנים.

אין ספק שהכללים האלה אינם ניתנים ליישום בטווח הקצר, אבל חשוב לזכור שהדרך להצלחה היא ריצת מרתון למרחקים ארוכים, ולא מרוץ מהיר למרחקים קצרים. אם תאמינו בעצמכם גם כשתיכשלו, תדעו לשנות את האסטרטגיה שלכם בהתאם לתנאי המציאות, ותצליחו להשפיע על עוד ועוד אנשים להצטרף אליכם ? דרככם להצלחה סלולה.

 

שמחה לוין, מנכ"ל מרכז כישורים להנחיה, פיתוח מנהלים והכשרת מאמנים.

מרכז כישורים-קישורים מקיים קורסים וסדנאות ללימודי אימון אישי, העצמה והתפתחות אישית ומקצועית. מרכז כישורים הכשיר מעל 20,000 בוגרים כמאמנים אישיים, מנחי קבוצות ועוד.
באתר הבית של כישורים תמצאו טיפים ומאמרים נוספים בתחומי אימון אישי והתפתחות אישית ומקצועית וכן מידע אודות קורסים והכשרות.

  דף הבית דף הבית סיפורי עסקים סיפורי עסקים מדריכי עסקים מדריכי עסקים זרקור זרקור מאמרים מאמרים טיפים קבוצת רישות עסקי שיווק ופרסום שיווק ופרסום סרטוני הדרכה סרטוני הדרכה מילון עסקי מילון עסקי שאלות נפוצות שאלות נפוצות ניוזלטר - Newsletter ניוזלטר - Newsletter בלוג - Blog בלוג - Blog קישורים קישורים תנאי שימוש באתר עסקים קטנים מפת האתר עסקים קטנים אודותנו עסקים קטנים צרו קשר
 
אינדקס עסקי: מאמנת אישית לחיים | יעוץ והדרכה ביישומי אופיס בחברות וארגונים | סבונים מן הטבע | שיווק + וידאו + עסקים | RDVC - ייעוץ השקעות פרטי וייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
 
© 2004-2018 כל הזכויות שמורות. בונים עסקים