מאמרים לעסקים >> שיווק ופרסום >> מותג מוצלח הוא איש מכירות שעובד עבורכם 24 שעות ביממה
 
  קבלו טיפים ומידע חינם  
הירשמו לניוזלטר וקבלו טיפים, מאמרים ומידע שיעזרו לכם לפתח את העסקים
שם פרטי: שם משפחה:
אימייל:     
 
Bookmark and Share

מאמרים >> שיווק ופרסום

מותג מוצלח הוא איש מכירות שעובד עבורכם 24 שעות ביממה

מאת נוגה וידר - 2011-12-22
| פניה לכותב | אתר הכותב |


א - א   
מאמר מומלץ
כללי >> צוואה - למי ולמה?
טיפ מומלץ
קידום אתרים >> נסו לקבל קישורים מאתרים ממשלתיים ואוניברסיטאות

איך הופכים עסק סטנדרטי למותג מוביל? מהי הנוסחא לשילוב בין תדמית גרפית ומסרים שיווקיים? ומהם כללי הברזל למיתוג נכון של עסקים קטנים ובינוניים.

בעלי עסקים רבים משתפים אותי מדי יום בקושי הגדול שלהם למצוא לקוחות ולהציע להם את המוצרים והשירותים שלהם, כלומר למכור להם.

המשפט שאני שומעת הכי הרבה הוא: "אני מעדיף לנקות בתים מאשר למכור, זה הדבר שאני הכי שונא בעסק שלי".

רובם מאוד אוהבים את מה שהם עושים אבל, העסק לא מייצר להם מספיק כסף בשביל לחיות כמו שהם רוצים באמת והם מוצאים את עצמם רודפים אחרי לקוחות ונאלצים להוריד מחירים.

התסכול הכי גדול שלהם הוא: כשהם רואים שהמתחרים שלהם הרבה פחות טובים ועדיין מוצפים בלקוחות.

אז איך זה בכל זאת קורה?

ההבדל בינך לבין העסקים האלה שהמוניטין שלהם רץ לפניהם, המותג שלהם מוכר וידוע, ולכן אנשים רוצים להיות לקוחות שלהם.

הם יודעים מה היתרון היחסי שלהם, הם מבינים היטב מה הערך שהם נותנים ללקוחות שלהם, והם לא מורידים מחירים!

הם יכולים לבחור את הלקוחות שלהם, ולמכור במחיר שהם רוצים גם אם הוא לחלוטין שערורייתי.

איך זה קורה? הם השקיעו מחשבה בבידול, השקיעו בבניית המותג שלהם, בחשיבה שיווקית מחוץ לקופסא, בשם, בסלוגן ואפילו בבחירת הצבע של העסק שלהם.

עברו תהליך מדויק של בניית הזהות השיווקית שלהם, יש להם LOOK & FEEL קליט ומהמם שללקוחות קשה להתעלם ממנו, והם מתנהלים כמקצוענים החל מהרגע הראשון עוד לפני שיש להם אפילו לקוח אחד.

מיתוג לעסק חדש | ההגדרה המילונית למותג מתייחסת לסך כל העמדות, רגשות והתפיסות שקיימות אצל הצרכן ביחס למוצר או גוף כלכלי מסוים. כאשר אתם פותחים עסק חדש (גם אם מדובר באיש הפועל סולו כנותן שירותים מומחה) חשוב ליישר קו מול הסטנדרט הבסיסי בשוק, ולצאת לדרך: עם מיתוג מקצועי ומעודכן. מהלך זה יאפשר לכם לבדל את העסק, ליצור תדמית רעננה ועדכנית למוצר או השירות שאתם מציעים, ולאפשר לכם להתמודד בהצלחה מול התחרות שקיימת בשוק. לצורך כך עליכם לבנות תוכנית אסטרטגית-עסקית מפורטת, המתבססת על הערכים, החוזקות, קהלי המטרה והיעדים של העסק - שיהוו בסיס הנתונים לאנשי המקצוע שיבנו את המותג. בדיוק כמו תופר הלוקח מידות לפני שניגש לגזור את החליפה. לפני שאתם בונים את המותג חישבו מיהם הלקוחות שלכם? גברים / נשים? באילו גילאים הם? מהי חווית הקנייה שלהם? ומה בעצם יגרום להם לקבל את ההחלטה האם להיות לקוחות שלכם?

להגדיל את מחזור המכירות | ועכשיו נגלה לכם סוד ידוע: מיתוג נכון לא רק פונה ישירות אל קהל היעד שלכם, אלא גם דואג להפיץ את המוניטין שלכם ברבים. כאשר העסק שלכם הופך למותג הוא דואג ליצור רושם ראשוני מוצלח אצל הלקוח, ועוד לפני שיצרתם קשר כבר מכין את הקרקע עבורכם. בהמשך תגלו כי הלקוחות שרציתם כבר פונים אליכם מיוזמתם, וקהלי היעד מתרחבים באופן טבעי. השקיעו ביצירת נטוורקינג איכותי להגדלת המוניטין של המותג שלכם. אני ממליצה גם על נטוורקינג יזום לעסקים שפונים לאותו קהל המטרה כמו שאתם פונים אך נותנים מוצר משלים וכן ההמלצה שלי היא להצטרף לקבוצות נטוורקינג הפועלות על בסיס קבוע. תופתעו לגלות עד כמה אנשים שם מקושרים וישמחו לעזור. 

בניית קונספט שיווקי ומכירתי | כולנו יודעים כי תהליך המכירה מתחיל מהרגע שהלקוח מציב את כף רגלו בתוך העסק: עיצוב החלל, האביזרים הנלווים והניירת המשרדית הם סוכני המכירות שקובעים אם בסופו של תהליך הלקוח יגיד "כן" או "לא". הקפידו לבנות קונספט אחיד שילווה את כל החומרים שלכם בצורה עקבית, השתמשו בצבע אחיד שחוזר על עצמו ובאותם משפטים כדי שהצרכן יזכור אתכם.

עשרת הדיברות למיתוג מוצלח

לעסקים קטנים, בינוניים ומי שיודע שהוא יכול יותר

 1. מותגים רחבים | איפה אתם מתכננים להיות בעוד 5 שנים? הקפידו למתג את העסק כך שיתאים לחזון שלכם, יאפשר הוספת פריטים לסל המוצרים או השירותים, ויפנה לקהלי מטרה רחבים ככל האפשר.
 2. השם הוא השגריר שלכם | חישבו על שם קליט וסקסי המקושר לתחום עיסוקכם (עברית / אנגלית?). אם אתם עדיין מתלבטים מומלץ לאסוף מספר אופציות ולצאת לרחוב לנסות את השם על העוברים ושבים - התגובה הספונטנית שלהם היא היועץ האסטרטגי הטוב ביותר.
 3. שירותים בע"מ | במקרה של עסק נותן שירותים המתבסס על אדם יחיד (כמו מטפלים, מעצבי פנים, אדריכלים, יועצים וכד'), מומלץ לבחור בשם המשפחה של בעלי העסק, על מנת למנוע בלבול בין הזהות האישית לעסקית.
 4. נראות חזותית | יש לכם רק הזדמנות אחת ליצור רושם ראשוני, ועל כן שווה להשקיע בנראות המותג, המתבטאת באריזה השיווקית בלוגו, בפרינט, אינטרנט ווידאו. התייחסו להשקעה שלכם בבניית המותג כהשקעה הכי משמעותית בעסק כי היא זו שתייצר לכם עוד הכנסות.
 5. הצבע כן קובע | ממחקרים עולה כי לצבע משמעות גדולה בתהליך קבלת ההחלטות אצל הצרכן. מומלץ לבחור בצבע אחד לאפיון המותג, ולבדוק כי הוא מזוהה עם סוג המוצר או השירות שאתם מציעים, ושונה מהצבע של המותגים המתחרים.
 6. אל תשכחו www | בעידן המודרני אתם חייבים להיות נוכחים גם באינטרנט. בהקמת אתר הקפידו להשתמש במעצבים וכותבי תכנים המתמחים במדיה הוירטואלית, שלה קודים וחוקים משלה. הקפידו להיות נוכחים ברשת האינטרנט במגוון רב של מקומות כדי לחזק את הנראות שלכם (אתר, בלוג, פייסבוק, לינקדאין, מאמרים ברשת ועוד).
 7. מיקוד | מיתוג מוצלח ואפקטיבי מתבטא בעברה ישירה ופשוטה של מסר פשוט וקליט. הימנעו מהעמסת מסרים על המותג שלכם.
 8. תכוונו גבוה | התייחסו לעצמכם כאילו אתם הלקוח הכי גדול ומתגו את העסק בהתאם. תכליתו של המיתוג היא למנף אתכם גבוה ככל האפשר, ולשדר תדמית מצליחה, שאפתנית ורעננה.
 9. תמיד בחיוך | כל סוכן מכירות יודע שעסקה סוגרים תמיד בחיוך. במיתוג אנו לוקחים כלל זה צעד אחד קדימה ומדברים רק בחיוב - על מנת למנוע זיהוי של המותג עם מסרים שליליים.
 10. עד לפעם הבאה | נכון שנראה לכם כי מותג "קוקה קולה" תמיד נראה אותו דבר, אבל סודם של מותגי-העל טמון בכך שהם ממשיכים להתרענן כל הזמן מבחינה גרפית ובמסריהם השיווקיים. המשיכו להשקיע ולרענן את המיתוג - באותו אופן בו אתם משקיעים בפיתוח ובהרחבת העסק.

הרבה לקוחות פונים אליי לתהליך של מיתוג, אך לא כולם יכולים להרשות לעצמם תהליך כזה בגלל המחיר. לכן מתוך רצון אמיתי לעזור, גם לעסקים שאינם יכולים להרשות לעצמם לשלם עבור השירות שלי, החלטתי לכתוב את המדריך לבניית מותג מנצח, ולהעביר את הידע שלי לכל מי שרוצה ליצור את המותג שלו בצורה נכונה ולהימנע מטעויות.

מה תמצאו במדריך?

 • תבינו איך בנייה נכונה של מותג לעסק שלכם יכולה להביא לכם לקוחות
 • תדעו מהם עשרת הצעדים הראשונים לבניית מותג
 • תלמדו איך להימנע מטעויות כדי לחסוך זמן יקר וסבל גדול
 • תדעו איך להשפיע על הדרך שבה הלקוחות תופשים אתכם
 • תוכלו לבנות מוניטין חזק בזמן קצר שיאפשר לכם למנף את העסק ולהעלות מחירים
 • ובכלל, במדריך תוכלו למצוא את כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול על:

האם גם אתם יכולים להיות מותג ואיך אפשר באמת לעשות את זה?

אם גם אתם מרגישים שאתם במירוץ העכברים
עובדים קשה מצאת החמה, עד כלות הנשמה,
ועדיין מרוויחים מעט מדי

המדריך הזה הוא בשבילכם!!!

מניסיוני הרב אני יודעת שאין דבר כזה לקוחות שאין להם כסף

הם פשוט בוחרים להשאיר אותו אצל מישהו אחר!

אשמח להעניק לכם במתנה את הכללים לבניית מותג  מנצח

כל שעליכם לעשות הוא להכניס את הפרטים, ללחוץ על כפתור ההרשמה ואנו נשלח לכם את המדריך מיד ובחינם לתיבת המייל שלכם

כדי לבנות לעצמכם מותג מנצח לחצו כאן

בהצלחה בבניית המותג וברכת הנאה מהתהליך

 

נוגה וידר - מומחית למיתוג

Up-Grade | הבוטיק למיתוג ולשיווק יצירתי

  דף הבית דף הבית סיפורי עסקים סיפורי עסקים מדריכי עסקים מדריכי עסקים זרקור זרקור מאמרים מאמרים טיפים קבוצת רישות עסקי שיווק ופרסום שיווק ופרסום סרטוני הדרכה סרטוני הדרכה מילון עסקי מילון עסקי שאלות נפוצות שאלות נפוצות ניוזלטר - Newsletter ניוזלטר - Newsletter בלוג - Blog בלוג - Blog קישורים קישורים תנאי שימוש באתר עסקים קטנים מפת האתר עסקים קטנים אודותנו עסקים קטנים צרו קשר
 
אינדקס עסקי: מאמנת אישית לחיים | יעוץ והדרכה ביישומי אופיס בחברות וארגונים | סבונים מן הטבע | שיווק + וידאו + עסקים | RDVC - ייעוץ השקעות פרטי וייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
 
© 2004-2018 כל הזכויות שמורות. בונים עסקים