מאמרים לעסקים >> שיווק ופרסום >> שיווק במנועי חיפוש
 
  קבלו טיפים ומידע חינם  
הירשמו לניוזלטר וקבלו טיפים, מאמרים ומידע שיעזרו לכם לפתח את העסקים
שם פרטי: שם משפחה:
אימייל:     
 
Bookmark and Share

מאמרים >> שיווק ופרסום

שיווק במנועי חיפוש

מאת עידן שלומן - 2008-05-15
| אתר הכותב |


א - א   
מאמר מומלץ
ניהול עסקים >> היכן לפתוח חברה זרה?
טיפ מומלץ
תוכנות וכילים חינמיים >> kizoa | מכולל מצגות מתמונות וסרטונים

אחת מהתופעות השליליות של האינטרנט בתחילת דרכו הייתה הקושי הרב שהגולש נתקל בו כשביקש לחפש מידע. הגידול המתמיד באתרים ובדפי אינטרנט יצר מצב שהמידע הספציפי בו הגולש התעניין היה קיים, אך הוא לא היה מאורגן וקשה היה למצוא אותו בצורה יעילה ומהירה.

היום, עם השתכללות מנועי החיפוש וגוגל בראשם, ניתן למצוא את המידע בקלות ובמהירות. האינטרנט הפך למקור חיפוש המידע העיקרי והוא הכלי הראשון בו אנו נעזרים בין אם ברצוננו למצוא מוצר לקניה, שירות, עסקים, חומר לימודי, מקצועי - ולמעשה כל דבר שנמצא באינטרנט. היום, אפילו כשאנו יודעים איפה למצוא את המידע ויש לנו את הכתובת של אתר ספציפי, רבים נוטים להגיע אליו דרך מנוע החיפוש ולא דרך הקשת הכתובת בדפדפן.

נוכח עובדה זו, תחום ה-SEM -  שיווק במנועי חיפוש הפך לכלי המשמעותי בשיווק האינטרנטי, ועל פי ההגדרות המקובלות הוא נחלק ל ? 3 תחומים עיקריים:

  1. קידום אורגני במנועי החיפוש (SEO).
  2. שיווק ממומן ו/או פרסום במנועי החיפוש.
  3. הכללה בתשלום באינדקסים או מנועי חיפוש יעודיים.

לכלים שיוקיים אלו יש הרבה קווים משיקים, אך הם שונים במהותם.

הראשון, שהמונח המקצועי שלו הוא SEO - Search Engine Optimization , משתמש בצורה שלכאורה היא טבעית באלגוריתם של מנוע החיפוש על מנת למקם את האתר גבוה בתוצאות החיפוש, וכך להגדיל את הסיכוי שגולשים ממוקדים ייכנסו אליו.

השני, שבצורתו המקובלת והפופולארית נקרא PPC, משתמש באפשרות להיכלל בתוך דף התוצאות של מנוע החיפוש תמורת תשלום עבור כל הקלקה שמתבצעת עליו. השולטת הכמעט בלעדית בתחום זה היא מערכת גוגל אדוורדס (AdWords) מבית גוגל כמובן.

ההבדל בין שני כלים שיווקיים אלו הוא ברור.

קידום אתרים אורגני הוא כלי שתוצאותיו ניכרות לטווח ארוך, כפועל יוצא משימוש בכלי זה, האתר ישתפר מבחינה תכנית וכך הוא גם ימותג בצורה אפקטיבית. לעומתו, שיווק ממומן  הוא כלי שיווקי שנועד להשיג תוצאות מיידיות לטווח הקצר והשימוש בו אינו אמור להשפיע על איכות האתר.

השימוש בכלי השלישי, שבצורה המקצועית נקרא Paid Inclusion הפך לנדיר מאוד בימינו, זאת מכיוון שרוב מנועי החיפוש לא דורשים תשלום עבור הכללה בתחום מסויים (או לחילופין, רכישת מיקום כלשהו בתוצאות החיפוש האורגניות). יחד עם זאת, ניתן להשתמש בכלי זה בעיקר במנועי החיפוש הפנימיים של פורטלים למיניהם כמו  Yahoo, Business, הארץ, Ynet ועוד.

לפני שאתה מתחיל לשווק את האתר שלך באינטרנט, חשוב מאוד שתעשה את ההחלטה הנכונה באיזה כלים להשתמש והאם לשלב ביניהם. לשם כך כדאי שתפנה לחברה מקצועית בעלת ניסיון בשיווק באינטרנט, שתנתח את החזר ההשקעה של כל כלי ותנהל את הפעילות עבורך.

 
מאמר זה נכתב על ידי עידן שלומן מחברת Signup קידום אתרים עבור אתר בונים עסקים.

חברת Signup קידום אתרים היא אחת מחברות הקידום המובילות בישראל ומפיצה תכנים רלווונטים במספרי אתרי קצה, כמו CSSGuide מדריך עיצוב אתרים באמצעות CSS, Promoting יחסי ציבור, SMSPlus אשר מאפשר לך לשלוח הודעות SMS, SuperAffiliate תוכניות שותפים ואתר WFM סרגל כלים אשר מאפשר לך להאזין לרדיו ישראלי.
  דף הבית דף הבית סיפורי עסקים סיפורי עסקים מדריכי עסקים מדריכי עסקים זרקור זרקור מאמרים מאמרים טיפים קבוצת רישות עסקי שיווק ופרסום שיווק ופרסום סרטוני הדרכה סרטוני הדרכה מילון עסקי מילון עסקי שאלות נפוצות שאלות נפוצות ניוזלטר - Newsletter ניוזלטר - Newsletter בלוג - Blog בלוג - Blog קישורים קישורים תנאי שימוש באתר עסקים קטנים מפת האתר עסקים קטנים אודותנו עסקים קטנים צרו קשר
 
אינדקס עסקי: מאמנת אישית לחיים | יעוץ והדרכה ביישומי אופיס בחברות וארגונים | סבונים מן הטבע | שיווק + וידאו + עסקים | RDVC - ייעוץ השקעות פרטי וייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
 
© 2004-2018 כל הזכויות שמורות. בונים עסקים