מאמרים לעסקים >> קידום אתרים >> האם לקדם אתר אינטרנט לבד?
 
  קבלו טיפים ומידע חינם  
הירשמו לניוזלטר וקבלו טיפים, מאמרים ומידע שיעזרו לכם לפתח את העסקים
שם פרטי: שם משפחה:
אימייל:     
 
Bookmark and Share

מאמרים >> קידום אתרים

האם לקדם אתר אינטרנט לבד?

מאת איציק וילק - 2008-07-21
| פניה לכותב | אתר הכותב |


א - א   
מאמר מומלץ
אתרי אינטרנט >> שימושיות - האם האתר שלך ידידותי למבקרים?
טיפ מומלץ
תוכנות וכילים חינמיים >> Second Copy | תוכנת גיבוי

אתם בעליו של עסק קטן או בינוני ולאחר מאמץ רב הקמתם אתר אינטרנט חדש ומפואר.
כמו בעל חנות חדשה, אתם ממתינים לקונים או במקרה זה לגולשים. אבל מה רבה אכזבתכם שגם אחרי חודש שלם, פרט לכמה חברים וקרובי משפחה אין מבקרים רבים באתר האינטרנט שלכם.

הומנם יש דרכים רבות לדאוג שגולשים יגיעו לאתר האינטרנט שלנו, כמו קישור באימייל, פרסום ב-AdWords, אך הדרך היעילה ביותר היא כאשר גולשים מחפשים מידע במנועי החיפוש ודרכם מגיעים לאתרים שונים ובתקווה גם לאתר האינטרנט שלנו.

קידום אתרים
הינו הדרך הטובה ביותר לדאוג לכך שעבור מילות המפתח (המילים שגולשים מחפשים במנועי החיפוש) הרלוונטיות עבורנו, האתר שלנו יופיע כמה שיותר גבוה בתוצאות החיפוש (תוצאת חיפוש אורגני).

אז איך דואגים לקידום אתרים והאם זה דבר שניתן לעשות לבד?

אז התשובה כמו דברים רבים בחיים מורכבת יותר מכן או לא.

ראשית, ככל שחשיבות האתר בעסק שלכם לצורך שיווק ומכירות גדולה יותר, כך עולה חשיבות ביצוע קידום אתרים על ידי אנשי מקצוע.
כאשר האתר הוא עוד דרך להשיג לידים עבורכם ואין באפשרותכם להוציא כמה אלפי שקלים על קידום אתרים מקצועי, כי אז ניתן לקדם את האתר לבד או בשילוב של מקדם אתרים שיבצע עבורכם את העבודה הראשונית ולאחר מכן תמשיכו לבד.

כדוגמה, אם יש לכם אתר מכירות אינטרנטי (ללא חנות במקביל) אז ברור שאתם חייבים קידום אתרים מקצועי כמו אוויר לנשימה, אך אם האתר שלכם הוא אתר תדמית בעיקרו ויש לכם לא מעט לידים ממקורות אחרים אז אפשר לדחות את הנושא ולשקול האם להשקיע את כספי השיווק בקידום אתרים או בדרכים אחרות.

בכדי להבין האם וכיצד אפשר לקדם לבד את האתר שלכם, נעבור על המשימות העיקריות שצריך לעשות בכדי לקדם אתר אינטרנט ברשת ונדון מה ניתן לעשות לבד.

בחירת מילות המפתח

כאשר מקדמים אתרים, חשוב לקדם אותו עבור מילות מפתח וביטויים מתאים לתחום העיסוק שלנו.
ככל שיש יותר תחרות על מילות המפתח שאנו רוצים לעשות בהם שימוש, כך חשוב יותר לבחור נכון.
אם לדוגמה אתם צלמים ואתם רוצים לקדם את מילת המפתח "חתונה" בכדי להשיג לידים לצילומי חתונות, דעו לכם שהסיכוי שלכם להופיע בדף הראשון של גוגל, גם אם תשקיעו כסף רב בקידום אתרים מקצועי הוא נמוך יחסית וזאת מכיוון שיש אין ספור בעלי מקצוע ועסקים שמעוניינים לעשות קופה על זו שמתחתן. לכן במקרה זה יהיה חשוב לבחור מילים אחרות כמו "צלם ארועים", "צילומי ארועים" וכדומה.

מה ניתן לעשות לבד

ככל שהתחום שבו אתם עוסקים יותר תחרותי ברשת האינטרנט כך קשה יותר לבחור את המילות המפתח. כמו כן, אם חלק ממילות המפתח שברצונכם לעשות בהם שימוש משמשות בעלי מקצוע רבים ושונים כמו בדוגמה של חתונה (גם סלון כלות, אולמות שמחה, מאפרות ועוד), כך חשוב יותר לעשות שימוש במומחי קידום אתרים שיעזרו לכם לבחור את המילים והביטויים הכי טובים ומתאים לכם, כאלו שאין עליהם תחרות רבה מידי בשלב זה.
אם אין תחרות רבה על מילים שלכם, נסו לבחור לבד. ישנם דרכים מסודרות לבדוק מידת תחרות על מילות מפתח, אבל גם אפשר לעשות חיפושים בגוגל ולראות האם בדף הראשון והשני יש המון אתרי עסקים או מתקבלים יחסית אתרים שלא ממש קשורים לתחום, דיונים בפורומים וכדומה.

תיקונים ותוספות בקוד האתר

חשיבות גדולה יש לקוד של האתר ולמבנה שלו. הכוונה לקוד ה-HTML שהוא הקוד שעומד מאחורי הדף המוצג לגולשים.
לא נכנס כאן לדיון רחב בנושא אבל נציין כמה דברים.
ראשית חשוב שהקוד יכתב בצורה תקינה, שמילות המפתח שבחרנו יהיו רשומות בצורה הנכונה ובמקומות הנכונים בקוד כגון הבלטה (Bold), בתוך כותרות משנה ועוד.
כמו כן, ישנם סדרה של כמה תגיות בשם meta tags שמגדירים דברים בעיקר למנועי החיפוש. תגיות כמו Description המתארות את המידע בדף, Title שבו נמצא הכותרת של הדף ועוד.
חשוב מאוד שלתגיות אלו יוכנסו בצורה נכונה מילות המפתח.

מה ניתן לעשות לבד

בנקודה הזו חשוב לדעת האם בעל העסק או מישהו אחר בסביבתו הקרובה (בן זוג, ילדים וכדומה) יודע או רוצה ללמוד בניית אתרים בסיסית. אם יש כזה, אז ניתן לבצע את העבודה לבד, אפשר לבצע תיקונים לעבודה של מי שבנה את האתר וכדומה.
אם אין לכם את הידע או את הרצון להתעסק בקוד האתר, תדאגו מראש לבחור בונה אתרים שמסוגל לכתוב אתר איכותי אם התחשבות בקידומו.
לפני שאתם בוחרים בונה אתרים תעשו בדיקה האם הוא בונה בצורה מתאימה לקידום על ידי פניה ללקוחות.
לרוב האתרים שנבנים על ידי מקצוענים יש ממשק מסודר שבעזרתו בעל האתר מעלה תכנים חדשים. בדקו האם הממשק מאפשר לכם חופש פעולה לקביעת התוכן של התגיות כמו Description, Title ו-Keywords.
על מה כדאי לכתוב בתגיות וטיפים למבנה אתר חדש ניתן למצוא כאן באתר ובאתרים רבים בנושא של קידום אתרים.

יצירת תוכן

התוכן באתר האינטרנט הוא המקדם הטוב ביותר. אין ספק שמקדם אתרים מקצועי ידע כיצד לשלב ביעילות בתוכן את מילות המפתח וכך לשפר את הקידום שתקבלו מאותו תוכן. אבל עדיין העיקר הוא עצם הוספת התוכן. כמובן שעל התוכן להיות רלוונטי ולשלב בתוכו מילים רבות מהתחום העיסוק בנוסף למילות המפתח.

מה ניתן לעשות לבד

כל אתר שתוסיפו לו תכנים רלוונטים באופן קבוע, יקבל קידום טוב במנועי החיפוש, לכן התשובה בסעיף זה פשוטה יחסית והיא "כן", ניתן לקדם לבד.
מכיוון שלרוב מקדמי האתרים לא כותבים עבורכם תוכן (גם לזה ישנם אנשי מקצוע) אלא רק עוזרים לכם להפוך אותו יעיל יותר מבחינת הקידום, אפשרי בהחלט לוותר כאן על שרותיהם.
עדיין מומלץ לקרוא מידע על כיצד כותבים תוכן נכון לטובת קידום אתרים ולחפש עזרה בפורומים בתחום.
חשוב מאוד שיהיה לנו ממשק מסודר לפרסום תכנים חדשים באתר שיכלול אפשרויות עריכה מתקדמות בכדי לקבוע כותרות משנה, תגיות של הדף ועוד.

קישורים

קישורים נכנסים מאתרים אחרים אל האתר שלכם מקדם את האתר במנועי החיפוש. ככל שהאתר שממנו מקבלים את הקישור הוא חשוב יותר וקשור לתחום העיסוק שלכם, כך הוא תורם יותר לקידום האתר.
אין ספק שהשגת קישורים נכנסים רבים לאתר ממקומות מתאימים היא עבודה קשה הגוזלת זמן רב ודורשת לא מעט קשרים והתמצאות במרחב האינטרנט וכאן למקדמי האתרים יש יתרון עצום.

מה ניתן לעשות לבד

אנו יכולים לעשות כאן שימוש במקדמי אתרים לתקופה מוגבלת בה הם ידאגו לקישורים רבים לאתר שיעלו אותו בתוצאות החיפוש ולאחר מכן אנו יכולים להמשיך לדאוג לעצמנו לבד על ידי השגת קישורים לבד בקצב איטי.
מכיוון שחשוב כיצד לכתוב את הקישור ואיכן ממולץ להשיגו, קראו על הנושא באתר זה או אחרים או בקשו ממקדם האתרים שעשה את העבודה הראשונית להסביר לכם על הנושא.

סיכום

אין בליבי ספק שהדרך הכי טובה ויעילה לקדם אתר הוא שימוש באנשי מקצוע.
אך גם אין לי ספק שאם קצת רצון ולימוד עצמי אפשר לעשות חלק מהעבודה הזו לבד. יש לקחת בחשבון את הזמן שזה גוזל והצורך ללמוד את תחום קידום אתרים שלא בהכרח רלוונטי לכם.

אבל התשובה כמו הרבה דברים בחיים נמצאת אי שם באמצע בין לקדם לבד לשימוש בקידום אתרים מקצועי.
אפשר לשכור את שירותי הקידום אתרים לתקופה ראשונית, בחרו מקדמי אתרים שיהיו מוכנים להסביר לכם מה הם עושים ולמה, כך שתוכלו גם להמשיך לבד בצורה זו או אחרת.

זכרו שככל שחשיבות האתר לשיווק המוצרים והשרותים שלכם קריטית יותר, כך הנטיה לשכור שרותים מקצועיים צריכה להיות חזקה יותר.

והזהרה לסיום: על אף שבעל העסק יכול לומר לעצמו "אני אנסה לקדם לבד, מקסימום לא הצלחתי", יש לשים לב שפעולות מסויימות (לדוגמה הכנסה מוגזמת של מילות המפתח, כתיבה באותו צבע של הרקע ועוד) יכולות לגרום לנזקים כבדים בתחום הקידום אתרים ואף מחיקה מהאינדקסים של מנועי החיפוש.
לכן חשוב לפני שמנסים לקדם לבד, לקרוא קצת על הנושא, קיים הרבה מידע טוב ברחבי הרשת כולל באתר בונים עסקים.

 

איציק וילק

בעל תואר ראשון בכלכלה ומדעי המחשב ותואר שני במנהל עסקים.

סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי
RDVC - ייעוץ השקעות פרטי

עוסק במתן ייעוץ עסקי למיזמים ולהקמתם של עסקים חדשים.

יוזם ומנהל את אתר BonimAsakim.com

איציק וילק | מנהל אתר בונים עסקים | אתר עסקים קטנים ובינוניים של ישראל
  דף הבית דף הבית סיפורי עסקים סיפורי עסקים מדריכי עסקים מדריכי עסקים זרקור זרקור מאמרים מאמרים טיפים קבוצת רישות עסקי שיווק ופרסום שיווק ופרסום סרטוני הדרכה סרטוני הדרכה מילון עסקי מילון עסקי שאלות נפוצות שאלות נפוצות ניוזלטר - Newsletter ניוזלטר - Newsletter בלוג - Blog בלוג - Blog קישורים קישורים תנאי שימוש באתר עסקים קטנים מפת האתר עסקים קטנים אודותנו עסקים קטנים צרו קשר
 
אינדקס עסקי: מאמנת אישית לחיים | יעוץ והדרכה ביישומי אופיס בחברות וארגונים | סבונים מן הטבע | שיווק + וידאו + עסקים | RDVC - ייעוץ השקעות פרטי וייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
 
© 2004-2018 כל הזכויות שמורות. בונים עסקים