מאמרים לעסקים >> יחסי ציבור >> 10 טיפים - ליחסי ציבור בשיטת עשה זאת בעצמך
 
  קבלו טיפים ומידע חינם  
הירשמו לניוזלטר וקבלו טיפים, מאמרים ומידע שיעזרו לכם לפתח את העסקים
שם פרטי: שם משפחה:
אימייל:     
 
Bookmark and Share

מאמרים >> יחסי ציבור

10 טיפים - ליחסי ציבור בשיטת עשה זאת בעצמך

מאת רות מגד - 2009-06-07
| פניה לכותב | אתר הכותב |


א - א   
מאמר מומלץ
ניהול עסקים >> תכנון מס - למי זה טוב
טיפ מומלץ
ניהול עסקים >> נהלו רשימת מטלות

המצב הכלכלי צימצם לבעלי עסקים רבים את האפשרות הכלכלית להעזר בשרותים של משרד יחסי ציבור.

יחסי ציבור הם חלק בלתי נפרד ממערך השיווק והפרסום, וקידום המכירות. וכבר אמר מי שאמר, אינך במדיה-אינך קיים!
מה עושים איפוא כדי להיות במדיה באין תקציב? לומדים לעשות יחסי ציבור לעצמנו, עד יעבור זעם.

 1. יחסי ציבור דורשים זמן. על כן אם תחליט להיכנס להרפתקאה ולעשות לעצמך יחסי ציבור, בעצמך, זכור להקדיש לכך זמן!
   
 2. הזמן דרוש כדי לקרוא עיתונים, לצפות בטלויזיה ולהקשיב לרדיו, וכמובן לגלוש באינטרנט.
  כל זאת כדי ללמוד מי העיתונאי/כתב והתכנים שהוא אחראי להם. אם חפצים בחשיפה בתחום העסקים יש לעיין ולהקשיב ולצפות בכל מה שקשור לתחום זה.
  אם מחפשים חשיפה צרכנית, למדו איך ומה כותבים בצרכנות. אם אתה עורך דין, עיין במדורים הרלוונטים, ראה כיצד ומה כותבים על הקולגות ולעל הישגיהם, ובאיזה צורה הם נחשפים.
   
 3. הקריאה והצפיה וההאזנה מלמדים אותך את שפת המדיה וכיצד בנויה הידיעה. התמקדות במסר וכיצד הוא מוגש. האם יש בו התיחסות לאקטואליה, ואל תופתע אם תגלה ש"הוי כתבו על קולגה אבל זה בדיוק מה שגם אני עושה... ".
  אכן, זה יכול לקרות. ואם כתבו על הקולגה ולא עליך זה משום שאו שיש לו יחצן או שהגיע למדיה בכוחות עצמו. יש אנשים שהיכולת ליחצן עצמם היא בדמם. הם נולדו עם זה . הם יודעים להתחבב על אנשי תקשורת ולהתחכך בהם.
  אם אינך אחד מהם, לא נורא. נסה את הגישה הישירה והמקצועית. שאני מציעה לך בזאת.
   
 4. הכן תכנית: בתכנית רשום בטבלה את הנושאים שאותם אתה מעוניין לחשוף, פרט אחרי פרט עד לפרט האחרון, ונסה למצוא מקבילות בחשיפות בתקשורת.
   
 5. מצאת מקבילה? רשום אותה ואת שם הכתב והמדור והמדיה.
   
 6. גש להכנת הידיעה או ההצעה . מצא כותרת מעניינת אך התמקד בכותרת המשנה, שהיא תמצית הידיעה. ולאחר מכן השלם בפרטים כלכליים, טכניים, מה שנקרא: עובדות ומספרים. תן לחברים לקרוא ולהאיר הערות ומכך תוכל ללמוד אם דבריך נהירים דיים.
   
 7. השלב הבא הינו לאתר את המייל של הכתב/עורך מדור. אל תהסס, התקשר למערכת העיתון, שבה יש רכז כתבים או עורך על.
   
 8. ואם עכשיו אתה שואל את עצמך, למה שירצו להקשיב לי? למה שירצו לכתוב עלי? זכור, שאנשי המדיה צמאים לחומרים טובים, למידע, לנושאים חדשים ומעניינים, אחרת ממה יתפרנסו?
  אבל, לא כל מה שאנחנו חושבים שמעניין מעניין כל כתב/עיתונאי, על כן לא להתיאש. אם פנית לאחד שדחה את הנושא, פנה לאחר. יש כל כך הרבה מדיות היום ... כל כך הרבה אפשרויות.
   
 9. פעמים רבות הכתב/עיתונאי עסוק, טרוד בדיוק ברגע שיצרת איתו קשר, וממש אין לו ראש בשבילך. קרוב לודאי שיגיד לך: שלח לי מייל, ויתכן שכלל לא יתייחס... ואתה תחכה לתשובה ו... כלום. לא נורא. נסה לשלוח שוב תזכורת. לפעמים זה עוזר. נסה עם ידיעה אחרת, נסה בפעם אחרת, נסה בהקשר אחר. זכור, התחרות על מקום בתקשורת גדולה וגם אנשי יחסי ציבור מקצועיים נדחים מדי יום.
   
 10. הנסיון שלי הכולל 35 שנה בתקשורת הוכיח: אם יש לך נושא טוב - הסבלנות משתלמת. כשתעבור התקופה הקשה ויהיה בידך התקציב לשכור שרותי יחצ"ן כבר תדע למה לצפות, תדע איך עובדת המדיה, תוכל להפעיל את היחצן טוב יותר ולא להתאכזב אם לא כל הציפיות מולאו.
  ככה זה במדיה. היא מאכזבת אך ללא ספק גם תורמת. ואת התרומה הזו כדאי לתפוש בשתי ידיים.

 
  דף הבית דף הבית סיפורי עסקים סיפורי עסקים מדריכי עסקים מדריכי עסקים זרקור זרקור מאמרים מאמרים טיפים קבוצת רישות עסקי שיווק ופרסום שיווק ופרסום סרטוני הדרכה סרטוני הדרכה מילון עסקי מילון עסקי שאלות נפוצות שאלות נפוצות ניוזלטר - Newsletter ניוזלטר - Newsletter בלוג - Blog בלוג - Blog קישורים קישורים תנאי שימוש באתר עסקים קטנים מפת האתר עסקים קטנים אודותנו עסקים קטנים צרו קשר
 
אינדקס עסקי: מאמנת אישית לחיים | יעוץ והדרכה ביישומי אופיס בחברות וארגונים | סבונים מן הטבע | שיווק + וידאו + עסקים | RDVC - ייעוץ השקעות פרטי וייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
 
© 2004-2017 כל הזכויות שמורות. בונים עסקים