מאמרים לעסקים >> הנהלת חשבונות >> הנהלת חשבונות: על חשיבות הקבלה
 
  קבלו טיפים ומידע חינם  
הירשמו לניוזלטר וקבלו טיפים, מאמרים ומידע שיעזרו לכם לפתח את העסקים
שם פרטי: שם משפחה:
אימייל:     
 
Bookmark and Share

מאמרים >> הנהלת חשבונות

הנהלת חשבונות: על חשיבות הקבלה

מאת אסנת סדן - 2009-08-30
| פניה לכותב | אתר הכותב |


א - א   
מאמר מומלץ
ניהול עסקים >> עסקים בחו"ל - חיים ומוות ביד הלשון
טיפ מומלץ
AdWords >> קבעו תקציב ועימדו בו

הנהלת חשבונות: על חשיבות הקבלה

עצמאיים? אין לכם שותפים? אז רציתי לגלות לכם שיש לך שותפה. שותפה בכירה.

לשותפה הבכירה שלכם (וגם שלי...) קוראים מדינת ישראל. למה מדינת ישראל היא השותפה הבכירה? כי היא קובעת את כללי השותפות. מאד לא מומלץ לחשוב לשנות את הכללים, כי השותפה שלנו לא מוותרת בקלות.

מנקודת הראות של הנהלת חשבונות בעסק, הפקת חשבוניות קובעת את המיסים שצריך לשלם (עסק שהוא עוסק מורשה). הקבלות אינן נכנסות לחישובי המס של העסק אבל מדינת ישראל מקפידה מאד על הפקתן המיידית.

לדוגמה: המדינה החליטה עבורינו שאנחנו צריכים לגבות את המע"מ עבורה. מי שלא יעביר את כספי המע"מ בזמן ? יקבל מכתב לא נעים מרשות המע"מ וגם יידרש לשלם קנס. ואין כאן ויתורים.

השותפה לא מוכנה שלא יפיקו הקבלות מיד עם קבלת התשלום. כשאני אומרת מיד אני מתכוונת מיד. שמעתי סיפור על איש מכירות שחזר מפגישה עם לקוח ובידיו שיק. מס הכנסה "תפסו אותו" עם שיק שלא הופקה עבורו קבלה. האיש המסכן ניסה להסביר שהוא הגיע למשרד במטרה להפיק את הקבלה מיד. אבל ענו לו שזה לא מספיק מיד. הוא היה צריך להכניס את השיק למעטפה סגורה ואז להביא את המעטפה הסגורה למשרד ולהפיק מיד את הקבלה.

הסברתי לא פעם אחת את הנושא הזה לבעלי עסקים. הן לא קיבלו את דברי ואמרו שכל המיסים של עוסק מורשה מחושבים לפי החשבוניות. לכן למה כל כך חשוב לדעת מתי הכסף התקבל?". זהו הטיעון הגיוני, אבל לא עונה לדרישות של השותפה הבכירה. רשויות המס מקפידות מאד על הפקה מידית של קבלות - עם קבלת התשלום.

גם אם אתם משתמשים בתוכנה להנהלת חשבונות יש פתרון. אם המחשב אינו לידכם בזמן קבלת התשלום, אפשר להשתמש בפנקס קבלות ידניות ולעדכן את התוכנה על התשלום (התקבול). אפשרות נוספת היא להפיק קבלה זמנית עד להפקה של הקבלה הרישמית.

ומה דרישות החוק בנוגע להפקת החשבונית? במקרה הזה, יש להפיק את החשבונית "בסמוך לנתינת השרות או המוצר". ובעברית: לא צריך להפיק אותה מיד, כלומר בהפקת החשבוניות רשויות המס של ישראל לחוצות פחות....

אז נא לא לשכוח - הפיקו את הקבלה מיד עם קבלת התשלום.

 
אסנת סדן - מנהלת שיווק כספית התוכנה הקלה והמשתלמת להנהלת חשבונות
  דף הבית דף הבית סיפורי עסקים סיפורי עסקים מדריכי עסקים מדריכי עסקים זרקור זרקור מאמרים מאמרים טיפים קבוצת רישות עסקי שיווק ופרסום שיווק ופרסום סרטוני הדרכה סרטוני הדרכה מילון עסקי מילון עסקי שאלות נפוצות שאלות נפוצות ניוזלטר - Newsletter ניוזלטר - Newsletter בלוג - Blog בלוג - Blog קישורים קישורים תנאי שימוש באתר עסקים קטנים מפת האתר עסקים קטנים אודותנו עסקים קטנים צרו קשר
 
אינדקס עסקי: מאמנת אישית לחיים | יעוץ והדרכה ביישומי אופיס בחברות וארגונים | סבונים מן הטבע | שיווק + וידאו + עסקים | RDVC - ייעוץ השקעות פרטי וייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
 
© 2004-2017 כל הזכויות שמורות. בונים עסקים