מאמרים לעסקים >> אתרי אינטרנט >> ניהול חנות וירטואלית - להביא את הגולש לקופה
 
  קבלו טיפים ומידע חינם  
הירשמו לניוזלטר וקבלו טיפים, מאמרים ומידע שיעזרו לכם לפתח את העסקים
שם פרטי: שם משפחה:
אימייל:     
 
Bookmark and Share

מאמרים >> אתרי אינטרנט

ניהול חנות וירטואלית - להביא את הגולש לקופה

מאת ניר מילמן - 2010-02-05
| פניה לכותב | אתר הכותב |


א - א   
מאמר מומלץ
רישות עסקי >> איך למצות את הרישות העיסקי!
טיפ מומלץ
אימון עסקי >> כיצד לתת משוב איכותי?

למכור דרך האינטרנט זה יפה, אבל לא מצוין. אנחנו רוצים למצות את ההשקעה שלנו באתר, בפרסום ובקידום. עבור כל גולש שנוחת באתר נרצה למקסם את ההכנסות. לשם כך, ניתן לחלק את תהליך הרכישה לשניים ? החלק בו אנו בוחרים את המוצרים, ושלב השלמת הרכישה.

במאמר ראשון זה מתוך שניים, נעסוק בשלב הראשון, האתגר שבהבאת הלקוח אל הקופה עם מוצר ביד.

1. נא לא להידחף...

קונים, בישראל במיוחד, אוהבים לראות כי גם אחרים קונים בחנות ואתר המוצר כדי לקבל תחושת ביטחון בקנייה. איקאה השתמשו באפקט הפסיכולוגי הזה בצורה מצוינת כשביום ההשקה שלהם הוציאו הודעה (בסיוע המשטרה) שצפויים פקקים באזור. למי ששמע את ההודעה ברדיו היה ברור ? כולם קונים באיקאה. גם התורים שצוות איקאה יצר בכניסה לחנות יצרו את אותו האפקט. באתר אינטרנט קשה יותר לייצר את אותה השפעה ? בכל זאת הלקוח יושב לבד מול המחשב. אבל יש כמה דרכים להראות פעילות.

חשוב להראות שאנשים קודמים רכשו מוצרים. לכן כדאי להשתמש במאפיין "מה אחרים קנו" המציג רכישות קודמות של לקוחות אחרים עבור אותו מוצר. עבור אתרים חדשים מומלץ במיוחד להכניס למערכת החנות הוירטואלית מכירות פיקטיביות כדי להציג פעילות כבר בהתחלת הפעילות. גם המלצות של לקוחות הן נושא חשוב ? משום שהן מראות על פעילות ערה באתר. חשוב לא לגרום להמלצות להיות "מושלמות" מידי ? זה מעורר חשד.

גם הפעלה של מועדון לקוחות תורמת לתחושת ה"ביחד". ניתן לשלב באתר הודעות שמיועדות לחברי מועדון הלקוח, כגון "הנחה מיוחדת לחברי מועדון הלקוחות שלנו בקניית מוצר חדש".

2. אפשר לסייע...

בחנות אמיתית נמצא מוכר שילווה את הקנייה, יספק ללקוח מידע בצורה מקצועית ויציע מוצרים חלופיים שמתאימים ללקוח. באינטרנט אנו חייבים לספק את אותם הדברים בעזרת הכלים העומדים לרשותנו.

מעבר לתמונות איכותיות של המוצר, סרטון וידאו יכול לספק את המידע שהלקוח מחפש. כדאי שהמוצר בסרטון יוצג על ידי אדם כלשהו ? עובד בחברה או פרזנטור מוכר ? בסגנון ערוץ הקניות. כך הסרטון מקבל אמינות גדולה יותר, המוצרים נראים אמיתיים יותר ורואים את השימוש האמיתי בהם. את הסרטונים ניתן להעלות ליוטיוב ? וכך לזכות מחשיפה גם בערוץ זה וגם משיפור תהליך המכירה ללקוח באתר.

אם לאחר שסיפקנו לו את המידע הדרוש הלקוח עדיין נותר עם שאלות, אנו חייבים לספק אפשרות למענה אנושי. מספר טלפון בולט בכל עמוד הוא חובה. ניתן גם לשלב אפשרות לצ'ט חי עם נציג שירות - זו אפשרות זולה ונוחה ללקוחות אשר משאירה אותם באתר בזמן השיחה. כמובן יש גם צורך באפשרות פניה באמצעות דואר אלקטרוני. יש לשים לב, שחברות רבות שוכחות לתת תשובה מהירה לפניה בדואר אלקטרוני ? למרות שזו דרך פניה מועדפת על לקוחות רבים ? וכך הן מאבדות לקוחות חשובים.

3. והמחיר ?

אחרי שדאגנו למעטפת הנכונה צריך לא לשכוח שיש גם מוצר שאנחנו רוצים למכור.
אחד מהעקרונות שפועלים בעולם האמיתי ואף יותר מכך באינטרנט הוא מחיר מדורג. לא לחינם תמיד מציעים לנו משקה גדול/בינוני או קטן. הגדול נועד להפוך את הבינוני לנורמלי. והבינוני הופך את הקטן ? לקטן מידי. רובנו - תמיד נכוון לאמצע.

באותו אופן, גם באתר כדאי להציג ללקוח מגוון של מחירים. לקוחות אוהבים להשוות בין מוצרים לפני הרכישה. אם נספק להם מספר אפשרויות, הלקוחות יכולים להשוות באתר בין מספר מוצרים, והם אינם צריכים ללכת לאתרים אחרים (הסיכוי שהם יחזרו הוא קטן).
לא חייבים מגוון גדול של מוצרים ? ניתן גם להציע חבילות של מוצרים או צירופים שונים כדי להגדיל את ההיצע ללקוח.

לסיכום:

  1. להשתמש במאפיין "מה אחרים קנו" ? כדי להראות פעילות באתר
  2. כתיבת המלצות עבור כל מוצר
  3. הצגת פעילות של מועדון לקוחות
  4. לשלב סרטון וידאו בו אדם מציג את המוצר
  5. שימוש בכל ערוצי התקשורת ? צ'ט, דואר אלקטרוני, טלפון
  6. לדאוג למגוון של מחירים וחבילות

במאמר הבא נעסוק בשלב היציאה לקופה לפי שיטת המשלוחה.

 
כותב המאמר הוא סמנכ"ל פיתוח בחברת נטפרטוק, מפתחת פלטפורמה להקמת חנות וירטואלית.
  דף הבית דף הבית סיפורי עסקים סיפורי עסקים מדריכי עסקים מדריכי עסקים זרקור זרקור מאמרים מאמרים טיפים קבוצת רישות עסקי שיווק ופרסום שיווק ופרסום סרטוני הדרכה סרטוני הדרכה מילון עסקי מילון עסקי שאלות נפוצות שאלות נפוצות ניוזלטר - Newsletter ניוזלטר - Newsletter בלוג - Blog בלוג - Blog קישורים קישורים תנאי שימוש באתר עסקים קטנים מפת האתר עסקים קטנים אודותנו עסקים קטנים צרו קשר
 
אינדקס עסקי: מאמנת אישית לחיים | יעוץ והדרכה ביישומי אופיס בחברות וארגונים | סבונים מן הטבע | שיווק + וידאו + עסקים | RDVC - ייעוץ השקעות פרטי וייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
 
© 2004-2018 כל הזכויות שמורות. בונים עסקים