מאמרים לעסקים >> אתרי אינטרנט >> ניהול חנות וירטואלית - שיטת המשלוחה...
 
  קבלו טיפים ומידע חינם  
הירשמו לניוזלטר וקבלו טיפים, מאמרים ומידע שיעזרו לכם לפתח את העסקים
שם פרטי: שם משפחה:
אימייל:     
 
Bookmark and Share

מאמרים >> אתרי אינטרנט

ניהול חנות וירטואלית - שיטת המשלוחה...

מאת ניר מילמן - 2010-02-05
| פניה לכותב | אתר הכותב |


א - א   
מאמר מומלץ
שיווק ופרסום >> 6 דרכים לחסוך כסף בשיווק לעסקים קטנים
טיפ מומלץ
AdWords >> הערכות תנועה של Google AdWords הם רק הערכות וצריך להתייחס אליהן בזהירות המתאימה

למכור דרך האינטרנט זה יפה, אבל לא מצוין. אנחנו רוצים למצות את ההשקעה שלנו באתר, בפרסום ובקידום. למקסם את ההכנסות עבור כל גולש שנוחת באתר. לשם כך ניתן לחלק את תהליך הרכישה לשניים ? החלק בו אנו בוחרים את המוצרים, ושלב השלמת הרכישה.

הפעם נעסוק בחלק השני שטומן בחובו הזדמנות להגדלת הרכישה של הגולש. אנו מציגים את "שיטת המשלוחה" המדמה את תהליך הרכישה בקופה בסופר.

1. מבצעים ?

סיימנו את הרכישה, כרטיס האשראי כבר בחוץ, עברנו את כל התהליך הפסיכולוגי הנדרש כדי להוציא את הכסף, ואז מגיעה השאלה: מבצעים ?
עבור מישהו שעומד להוציא מאות שקלים, לשלם עוד כמה שקלים על מוצר חביב זה הרבה יותר קל. גם באתר האינטרנט נקודת התשלום היא הזדמנות מצוינת להגדיל את המכירה. שנייה לפני שלב הכנסת מספר הכרטיס, מציעים ללקוח מוצר אטרקטיבי במחיר לא גבוה ביחס לקניה.
הדברים נכונים בעיקר אם מדובר במוצר משלים. כך, אם מישהו קנה מחשב נייד, נציע לו תיק מתאים, או אם מישהי קנתה איפור ? נציע מברשת מתאימה. אפשר גם להציע מוצר נוסף במחיר מיוחד לפי גודל הרכישה בסגנון: "רכשת ב- 200 שקל ? אתה זכאי לקבל ארנק ב- 50 שקל בלבד".

2. עושים משלוחה ?

מחיר המשלוח חשוב ללקוח, ולכן יש להתייחס אליו כמו אל כל מוצר מבחינת תמחור וקידום. עבור מוצר שעולה 250 ש"ח הלקוח לא רוצה לגלות שמתווספת עלות משלוח של 50 שקל, שהם 20% מהמחיר. עומדת בפנינו האפשרות לבחור בשקיפות לאורך כל הדרך ולהציג את מחיר המשלוח ליד כל מוצר, או לשלב את מחיר המשלוח במחיר המוצר ? וכך המשלוח הופך לחינם (חשוב לציין זאת בפני הלקוח לכל אורך הדרך). אפשרות נוספת היא לנצל את עלות המשלוח כדי לעודד רכישה גדולה יותר ? לספק משלוח חינם (או משלוח בעלות מינימלית) ברכישת מוצר נוסף.

3. יש כרטיס חבר מועדון ?

לאחר הקנייה היחסים עם הלקוח לא מסתיימים. הלקוח עוד ישתמש במוצר, יספר לחברים וירצה לקנות מוצרים נוספים לעצמו או מתנות לאחרים. לשם כך יש להקים מועדון לקוחות, שיסייע לשמור על הקשר עם הלקוחות, לעודד קניה באתר, ולהגדיל את המכירות.
מהיום הראשון של האתר חשוב לאסוף את הנתונים על הלקוחות בצורה מסודרת כדי שנוכל להשתמש בהם בעתיד ? כל פרט שווה כסף. את הפרטים ניתן לאסוף בשלב התשלום, אך גם בנקודות שונות באתר ניתן לאסוף כתובת דואר אלקטרוני ? נניח בשלב פתיחת עגלת קניות לבקש הרשמה קצרה למערכת.

כבר מהלקוח הראשון כדאי לדאוג לשלוח פעם בתקופה הצעות למבצעים, הטבות לחברי מועדון, והודעות על מוצרים חדשים. אך מעבר לכך, כדי לבסס את היחסים עם הלקוח, ניתן גם לשלוח סקר שביעות רצון ? כך גם ניתן לדעת האם הלקוח מרוצה וגם להראות ללקוח שמתעניינים בו ולהציג את איכות השירות. בנוסף ניתן גם לשלוח ניוזלטר המכיל נושאים שמעניינים את הלקוחות ועוד אינספור אפשרויות.

 
כותב המאמר הוא סמנכ"ל פיתוח בחברת נטפרטוק, מפתחת פלטפורמה להקמת חנות וירטואלית.
  דף הבית דף הבית סיפורי עסקים סיפורי עסקים מדריכי עסקים מדריכי עסקים זרקור זרקור מאמרים מאמרים טיפים קבוצת רישות עסקי שיווק ופרסום שיווק ופרסום סרטוני הדרכה סרטוני הדרכה מילון עסקי מילון עסקי שאלות נפוצות שאלות נפוצות ניוזלטר - Newsletter ניוזלטר - Newsletter בלוג - Blog בלוג - Blog קישורים קישורים תנאי שימוש באתר עסקים קטנים מפת האתר עסקים קטנים אודותנו עסקים קטנים צרו קשר
 
אינדקס עסקי: מאמנת אישית לחיים | יעוץ והדרכה ביישומי אופיס בחברות וארגונים | סבונים מן הטבע | שיווק + וידאו + עסקים | RDVC - ייעוץ השקעות פרטי וייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
 
© 2004-2018 כל הזכויות שמורות. בונים עסקים