מאמרים לעסקים >> ניהול עסקים >> מהכוח אל הפועל - כיצד לקבל החלטות נכונות עבור עסקים למכירה?
 
  קבלו טיפים ומידע חינם  
הירשמו לניוזלטר וקבלו טיפים, מאמרים ומידע שיעזרו לכם לפתח את העסקים
שם פרטי: שם משפחה:
אימייל:     
 
Bookmark and Share

מאמרים >> ניהול עסקים

מהכוח אל הפועל - כיצד לקבל החלטות נכונות עבור עסקים למכירה?

מאת אליאב חילו - 2010-09-03
| אתר הכותב |


א - א   
מאמר מומלץ
עבודה מהבית >> עבודה מהבית, האם כל אחד יכול ?!
טיפ מומלץ
עסקים מהבית >> מה עושים שאי אפשר לענות לטלפון

הקמתם לכם עסק, עליתם והצלחתם והעסק הגשים את מטרותיכם, אולם לעיתים יתכן כי אינכם יכולים להמשיך להחזיק בו - אם מטעמים פיננסיים או מטעמי רצון לבצע שינוי בחייכם. בעלי עסקים רבים עומדים בפני הדילמה האם להעמיד את עסקיהם למכירה ולהמשיך הלאה, במאמר זה ננסה להציג כיצד מקבלים החלטה אודות העמדת עסקים למכירה, ומהם השלבים הנדרשים לביצוע מרגע קבלת ההחלטה ועד החתימה על ההסכם עם הקונה ?

שאלות שתסייענה לכם לקבל החלטה על העמדת עסקים למכירה:

 1. האם חלו שינויים בתחום הפעילות של העסק ? מהו נתח השוק של העסק ומהו סטטוס העסקים המתחרים ? האם קיימים עסקים למכירה בתחום העיסוק של העסק שלכם ? האם עומד העסק בדרישות השוק והאם יש לו פלח שוק ייחודי ?
   
 2. האם אתם צופים שינוי משמעותי בתחום הפעילות של העסק, שינוי שיהפוך את העסק שלכם ללא רווחי ? האם עתידים להתחולל שינויים טכנולוגיים משמעותיים בתחום העסק ?

   
 3. האם השתנתה הסביבה הכלכלית של העסק מאז הקמתו, האם חל שינוי בקהל היעד ובצרכיו ? האם לעסק ישנה בעיית נזילות כלכלית?
   
 4. האם יש לכם סיבות אישיות המונעות מכם להמשיך לקיים את העסק, האם יש מי שיכול להחליפכם ?

מהם השלבים בהעמדת עסקים למכירה ?

 1. טרם העמדת עסקים למכירה, עליכם להיוועץ באנשי פיננסים לבצע סקר שוק מקיף שיאפשר לכם לקבל הערכה אודות ערכו הריאלי של העסק.
   
 2. יש להמציא את כל הדוחות הפיננסיים של העסק, ולערוך דוח הכנסות והוצאות מחודש הנכון לתקופת העמדת עסקים למכירה. דוח זה חייב להיות מדויק ואמין, היות וישמש ככלי מרכזי ביכולתיהם של קונים פוטנציאלים לעמוד על ערכו של העסק ועל הרווחים הצפויים להם ממנו. כמובן שבשום מקרה אין ליפות את הערכים שבדוח או "לעגל אותם כלפי מעלה", היות וכי אי דיוק שכזה יפגע מיד באמינותכם כמוכרים ועשוי לפגוע בביצוע העיסקה.
   
 3. פרסום עסקים למכירה מבוצע באמצעות אנשי מקצוע וסוכנים המתמחים בתחום זה, או דרך לוחות המודעות המיועדות לפרסומים של עסקים למכירה ברשת האינטרנט ובעיתונות הכתובה. אחד המקומות האפקטיבים ביותר לפרסום עסקים למכירה הוא פרסום ממומן בגוגל, הקרוי Google Adds, המאפשר ליזמים פוטנציאלים חשיפה עדכנית וממוקדת לעובדה כי אתם מעמידים למכירה את העסק שלכם.
   
 4. בעת קיום משא ומתן לגבי עסקים למכירה, יש לשמור על ערכי מקצוענות ואמינות בשיווק העסק, ולהימנע מלהפריז ביכולותיו. בעת התגבשות המו"מ לכדי הסכם אפשרי, מומלץ להיעזר באנשי מקצוע בתחום המשפטים וראיית חשבון, על מנת שיערכו את ההסכם בין הצדדים ויסייעו בהגעה לעיסקה הוגנת לשניהם.

 
אליאב חילו - מקדם אתרים, Start-SEO
  דף הבית דף הבית סיפורי עסקים סיפורי עסקים מדריכי עסקים מדריכי עסקים זרקור זרקור מאמרים מאמרים טיפים קבוצת רישות עסקי שיווק ופרסום שיווק ופרסום סרטוני הדרכה סרטוני הדרכה מילון עסקי מילון עסקי שאלות נפוצות שאלות נפוצות ניוזלטר - Newsletter ניוזלטר - Newsletter בלוג - Blog בלוג - Blog קישורים קישורים תנאי שימוש באתר עסקים קטנים מפת האתר עסקים קטנים אודותנו עסקים קטנים צרו קשר
 
אינדקס עסקי: מאמנת אישית לחיים | יעוץ והדרכה ביישומי אופיס בחברות וארגונים | סבונים מן הטבע | שיווק + וידאו + עסקים | RDVC - ייעוץ השקעות פרטי וייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
 
© 2004-2018 כל הזכויות שמורות. בונים עסקים