מאמרים לעסקים >> רישות עסקי >> Networking not Net - resting!
 
  קבלו טיפים ומידע חינם  
הירשמו לניוזלטר וקבלו טיפים, מאמרים ומידע שיעזרו לכם לפתח את העסקים
שם פרטי: שם משפחה:
אימייל:     
 
Bookmark and Share

מאמרים >> רישות עסקי

Networking not Net - resting!

מאת ניתאי אלון - 2010-09-21
| אתר הכותב |


א - א   
מאמר מומלץ
שיווק ופרסום >> להערך נכון לשנת 2010
טיפ מומלץ
עסקים הפונים לחו"ל >> כמה משפטים להשארת רושם חיובי על אורחים ולקוחות מחו"ל

בבואנו לדבר על נטוורקינג עסקי לדעתי ישנו נושא אחד שחשוב להבהיר לפני הכל: משמעות המילה נטוורקינג.

המשמעות האמתית של נטוורקינג טמונה במונח האנגלי - Networking. אם נפרק את המילה לשתי המילים המרכיבות אותה - Net, רשת בלעז ו-Working, עבודה.

הרעיון המרכזי בנטוורקינג הוא עבודה על מערכת של קשרים בין אישים על מנת לקדם מטרות ורעיונות של חברי הרשת.

אם נחשוב על הרשת שלנו כמו רשת דיג, אנו יכולים לכסות שטח רחב יותר, בפחות זמן ומאמץ אם נשתמש ברשת שלנו לכל מטרה, אבל רשת דיג דורשת תחזוקה רבה - כל דיג ותיק יאמר לכם זאת.

מה פירוש תחזוקת הרשת?

הדבר הראשון שחשוב להבהיר - לחלק כרטיסי ביקור בכנסים זה לא נטוורקינג. זה פרסום, זה נחמד - זה לא נטוורקינג. נטוורקינג זה בניית קשרים אמיתיים, חזקים בין אנשים וכאן השגיאה של הרבה אנשים. הם לא מנסים או מצליחים לתחזק את הרשת שלהם כראוי וכשהם צריכים או מחפשים משהו והם מנסים להגיע לאדם המתאים דרך הרשת שלהם - הם נכשלים.

בניית ותחזוקת רשת היא עבודה במשרה מלאה, אם זאת בעזרת האמצעים המודרניים שיש היום אין סיבה לא לתחזק את הרשת שלנו כיאות.

אז כיצד לבנות את הרשת ולתחזקה:

 1. קודם תנו - אחר כך תבקשו: הכלל הראשון והחשוב ביותר של נטוורקינג. קודם תנו לצד השני את מבוקשו, אחר כך תחשבו על עצמכם ועל המטרות שלכם.
   
 2. כל אדם הוא חבר ברשת: לעולם אל תזלזלו באדם מפני שהוא נראה לכם לא רלוונטי או לא בעמדת מפתח. תנו לו את הכבוד שהייתם מעניקים לאדם הכי מכובד. הקשיבו לדבריו, עזרו לו. מי יודע - אולי הוא מקושר לאדם שאתם הכי רוצים להכיר.
   
 3. טפחו את הרשת שלכם בהתמדה: מיילים אישיים, מכתבים בדואר (עדיף!), טלפון, הזמנה לארוחה. מדי יום ביומו דאגו ליצור קשר עם חברי הרשת שלכם, שאלו אותם כיצד תוכלו לעזור להם, שלחו להם חומר מעניין ורלבנטי לתחום עיסוקם, הפנו אליהם לקוחות פוטנציאלים.
   
 4. דאגו להיות נגישים ככל האפשר: חבר הפנה אליכם מישהו - טפלו בו ישר. יש כנס בתחום שלכם - סעו אליו. היו נגישים לאנשים. הקדישו 30 דקות ביום ליצירת קשרים חדשים עם אנשים שאתם מעוניינים להיות בקשר עימם. איך תדעו מיהם? חפשו אודותיהם ברשתות כמו Linkedin. חפשו אותם בגוגל. עם הנגישות המדהימה שיש למידע היום אין סיבה לא לדעת מיהם.
   
 5. היו פעילים: ברשתות חברתיות, בארגונים כמו BNI, בכל תחום אפשרי - עשייה משולבת במיומנויות נטוורקינג פשוטות תתרום לכם יותר מכל מסע פרסומי ותהיה הרבה יותר זולה.
   
 6. זכרו - לא הכמות אלא האיכות היא הקובעת: זה לא מספר האנשים באאוטלוק שלכם, לא מספר כרטיסי הביקור שחילקתם, אלא כמה אנשים המכירים אתכם ואתם מכירים אותם. זה הדבר החשוב באמת.

 

ניתאי אלון בעל הבלוג TheManWithAHat, רעיונות לשיווק ומכירות.

  דף הבית דף הבית סיפורי עסקים סיפורי עסקים מדריכי עסקים מדריכי עסקים זרקור זרקור מאמרים מאמרים טיפים קבוצת רישות עסקי שיווק ופרסום שיווק ופרסום סרטוני הדרכה סרטוני הדרכה מילון עסקי מילון עסקי שאלות נפוצות שאלות נפוצות ניוזלטר - Newsletter ניוזלטר - Newsletter בלוג - Blog בלוג - Blog קישורים קישורים תנאי שימוש באתר עסקים קטנים מפת האתר עסקים קטנים אודותנו עסקים קטנים צרו קשר
 
אינדקס עסקי: מאמנת אישית לחיים | יעוץ והדרכה ביישומי אופיס בחברות וארגונים | סבונים מן הטבע | שיווק + וידאו + עסקים | RDVC - ייעוץ השקעות פרטי וייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
 
© 2004-2017 כל הזכויות שמורות. בונים עסקים