מאמרים לעסקים >> קידום אתרים >> פרסום ממומן (PPC) או קידום אורגני (SEO)
 
  קבלו טיפים ומידע חינם  
הירשמו לניוזלטר וקבלו טיפים, מאמרים ומידע שיעזרו לכם לפתח את העסקים
שם פרטי: שם משפחה:
אימייל:     
 
Bookmark and Share

מאמרים >> קידום אתרים

פרסום ממומן (PPC) או קידום אורגני (SEO)

מאת זהר עמיהוד - 2010-09-22
| אתר הכותב |


א - א   
מאמר מומלץ
שיווק ופרסום >> כיצד תשדרגו את מערך השיווק בעסק למערך שיווק אופרטיבי, ותגדילו את יעילות מאמצי השיווק שלכם?
טיפ מומלץ
AdWords >> בחר בהתאמה מדוייקת למילות המפתח

איזו אסטרטגיה היא הטובה ביותר עבור העסק שלי? האם PPC או SEO? או שניהם? כמה עליי להוציא על PPC וכמה ב-SEO? היכן אני אקבל החזר מהיר יותר על ההשקעה? איזה מהם הוא קל לניהול? בעלי עסקים, איתם אני ניפגש, שואלים אותי שאלות אלה מיד בפגישתנו הראשונה כשאני אומר להם שצריך לפתח אסטרטגיה לשיווק האינטרנטי שלהם.

למה לפתח אסטרטגיה שיש בידיהם קופון הנחה בשווי 200 שקל מתנת חברת Google? מה יותר קל מאשר לפתח חשבון AdWords לפרסום PPC במספר מועט של לחיצות עכבר כשיש לך כסף ביד? האמת, היא שזה מפתה, מפתה מאוד, אבל אני בספק אם זה מה שאתה והעסק שלך צריך?

אבל לפני שאפרוס בפניך את היתרונות והחסרונות, במקרה שאתה לא יודע, או לא זוכר, את ההבדל בין PPC ו SEO, תן לי להסביר לך.

PPC זה קיצור של Pay-Per-Click (יש הקוראים לזה CPC שזה קיצור של Cost-Per-Click). כמו שהבנת מהשם PPC, אתה משלם למנועי חיפוש או כל שותף אחר עבור הלחיצות שהגולשים לחצו על המודעה שלך, בין אם זאת מודעת מילים, תמונה או וידאו.

בפרסום ממומן (PPC) אתה קובע מתי תוצג המודעה שלך וקביעה זו נעשת על ידי כך שאתה "רוכש" מילות מפתח. גולש שמחפש את מילת המפתח "שרכשת" רואה בצד תוצאות החיפוש האורגניות (התוצאות הרחבות בדף התוצאות של גוגל) גם את המודעות (עד 3 מודעות מעל התוצאות האורגניות ובצד) וביניהן המודעה שלך. גולש שלוחץ על המודעה שלך מגיע לאתר שלך, כך שאפשר לדבר על הבאת תנועה תמורת תשלום. אתה משלם עבור כל לקוח שמגיע לאתר שלך רק בגלל שהוא לחץ על המודעה.

גוגל, מנוע החיפוש הפופולארי בישראל, מדרג את האתרים באינטרנט לפי שורה ארוכה ומורכבת של פרמטרים. SEO זה קיצור של Search Engine Optimization שהמשמעות היא שאתה צריך להכין את האתר שלך לגוגל, כך שכאשר גוגל יגיע לאתר שלך הוא יבין מה הנושא של כל עמוד ועמוד מעמודי האתר.

ככול שגוגל יבין יותר את האתר שלך כך הוא ידרג אותו גבוה יותר. הדירוג נעשה עבור כל ביטוי/מילת מפתח. כאשר הגולש מחפש ביטוי מפתח, גוגל מציג את האתר שלך ואתה מקבל תנועה חינם לאתר (התנועה היא בחינם. כדי להגיע למיקום ריאלי בדירוג מנועי החיפוש שיביא לך תנועה חינם, אתה צריך להעזר בשירותיה של חברה לקידום אתרים שתעלה לך כסף).

עכשיו השאלה היא מה עדיף? PPC או SEO? אז, לפני שאני קופץ למסקנה תן לי לספר לך על היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם.

PPC - Pay Per Click

PPC - יתרונות

מהירות חשיפה - אם יש לך אתר חדש צריך חשיפה מהירה. אם יש לך פריט עונתי? PPC יכול לתת לך תוצאות מהירות. אתה יכול להביא תנועה לאתר שלך (שתעלה לך כסף, זוכר? תשלום עבור כל הקלקה) תוך דקות, תלוי כמובן בנפח החיפושים של אותם ביטויים שאתה חפץ ביקרם.

קל לפקח - פרסום PPC מאפשר לך ניתוח מפורט של דברים חשובים כמו: כמה פעמים המודעה שלך הוצגה, כמה אנשים לחצו על המודעה, כמה אנשים ביצעו רכישה, כמה עלה לך להביא לקוח אליך לאתר ועוד.

שליטה במיקום - מסעות פרסום PPC הם חלק ממשפחה של פרסום הנקראת paid placement. מבלי להיכנס לפרטים, הרעיון הוא שיש לך שליטה לא רק מתי תופיע המודעה שלך (בעת חיפוש מילת מפתח, למשל) אלא גם היכן היא תופיע בחלון התוצאות של גוגל או באתרים אחרים.

יציאה בכל רגע - אפשר להפסיק את מסע הפרסום שלך בכל עת שתרצה. מדוע זה חשוב? אם התחלת פרסום PPC והמרכזיה של קורסת, זה הזמן להפסיק, במשמעות לעצור, את הפרסום כדי שיהיה זמן להתארגן מחדש ואז להמשיך את הפרסום. מהצד השני, יכול להיות שאחרי זמן מה התברר לך שהפרסום היה כישלון. גם פה צריך להפסיק כדי לעשות "חושבים" ואז להחליט האם לתקן, לשנות ואז להמשיך או לסגור את הערוץ הפרסום הזה עבורך.

PPC - חסרונות

לא בונים נכס - למסעות פרסום PPC אין ערך לטווח ארוך. המודעות שלך יוצגו כל עוד אתה מוכן לשלם. ברגע שתעצור או תסגור את הפרסום, המודעות לא יופיעו, לקוחות לא יראו את המודעה, והתנועה לאתר שלך תיפסק.

נדרש תקציב גדול - להפעלת פרסום PPC נדרש תקציב שתלוי במספר גורמים ואחד מהעיקריים שבהם הוא עלות הקליק. האם ידעת שמחיר קליק במודעות המופיעות בחיפוש אחר הביטוי "השכרת רכב בספרד" הוא 10 שקלים. המשמעות היא שאם יש לך חברה המציעה השכרת רכב בספרד ואתה רוצה לפרסם מודעה שתופיע בכל פעם שמישהו מחפש "השכרת רכב בספרד" תאלץ להיפרד מ- 10 שקלים בכל פעם שגולש הקליק על המודעה שלך. אם אתה רוצה להביא רק 15 גולשים ביום שמחפשים "השכרת רכב בספרד" יהיה עליך להיפרד מ- 150 שקל לערך ביום! בעלות חודשית זה מסתכם לכדי 4,500 שקל. האם אתה מוכן להוצאה שכזאת?

פחות קליקים - המודעות בתשלום מקבלים אחוזים בודדים של קליקים ואילו תוצאות החיפוש האורגני מקבלות את מרבית הקליקים.

Search Engine Optimization

SEO יתרונות

יותר קליקים - אתה יכול להשיג הרבה יותר תנועה אם אתה יכול להשיג מיקומים עליונים בתוצאות האורגניות בהשוואה לפרסום PPC.

חינם - אתה לא צריך לשלם בשביל התנועה המגיעה אליך מהתוצאות של מנועי החיפוש. אתה גם לא צריך לשלם עבור שיפור בדירוג. כלומר, על תנועה המגיעה אליך כשהאתר שלך נמצא במקום שלישי בדירוג או תנועה המגיעה אליך כי האתר שלך נמצא ראשון בדירוג, תשלם אותו הדבר ? אפס, זירו, נדה.

מפסיקים ונהנים - אתה יכול להפסיק את פעילות ה- SEO ועדיין ליהנות, לתקופת מה, מדירוגים גבוהים ותנועה חינם. כמה זמן תוכל ליהנות? תלוי מאוד בתחרות בתחום שלך ובפער שפתחת מהאתר שאחריך.

אין משמעות לגודל - אתה יכול בקלות לנצח את המותגים הגדולים אם יש לך אתר עם תוכן באיכות גבוהה. הרבה אתרים של חברות ענק מתהדרים בעיצוב גרפי, אבל עיצוב גרפי אינו פרמטר בדירוג של מנועי החיפוש.

SEO - חסרונות

אורך זמן - תהליך SEO יכול לארוך זמן רב הנספר בחודשים ובדרך כלל 6-8 חודשים או אפילו יותר כדי להשיג את התוצאות הרצויות.

אין שליטה על דרוג האתר שלך - דירוג האתר נקבע על ידי גוגל ולצערי, החברה לא מפרסמת את הנוסחה שלפיה היא מחשבת ומדרגת את האתרים. לעיתים קרובות משתנה אופן החישוב כך שאתרים שהיו בדירוגים גבוהים יכולים למצוא את עצמם במקום אחר בדירוג. בעלי עסקים שואלים אותי האם מספר הגולשים באתר חשוב ולוקח חלק בחישוב הדירוג? התשובה שלי היא: כן, אבל זה לא הפרמטר היחידי.

סיכום

ראית את היתרונות והחסרונות של שתי אסטרטגיות שיווקיות: PPC מול SEO. הבחירה שלך תלויה במספר גורמים. אם אתה מחפש חשיפה מהירה עבור העסק החדש שלך, אז PPC זאת האפשרות הטובה ביותר שלך. אם אתה מחפש פתרון לטווח ארוך, אז SEO זאת הדרך.

במרבית המקרים צריך לעשות גם וגם, כלומר, לעשות SEO וגם PPC. צריך לעשות SEO ולראות את ההוצאה כהשקעה לטווח ארוך עבור העסק שלך. בפרסום PPC יש להשתמש רק כדי למלא את הפערים אשר לא ניתן להשיג עם קידום SEO.

 

זהר עמיהוד, מומחה קידום אתרים, שיווק ופרסום באינטרנט. עושה קידום אתרים לחברות בינוניות וגדולות, מייעץ ומרצה בנושאי שיווק באינטרנט. עורך הספר "הגדל את הכנסות העסק שלך באמצעות פרסום בגוגל Google AdWords"

  דף הבית דף הבית סיפורי עסקים סיפורי עסקים מדריכי עסקים מדריכי עסקים זרקור זרקור מאמרים מאמרים טיפים קבוצת רישות עסקי שיווק ופרסום שיווק ופרסום סרטוני הדרכה סרטוני הדרכה מילון עסקי מילון עסקי שאלות נפוצות שאלות נפוצות ניוזלטר - Newsletter ניוזלטר - Newsletter בלוג - Blog בלוג - Blog קישורים קישורים תנאי שימוש באתר עסקים קטנים מפת האתר עסקים קטנים אודותנו עסקים קטנים צרו קשר
 
אינדקס עסקי: מאמנת אישית לחיים | יעוץ והדרכה ביישומי אופיס בחברות וארגונים | סבונים מן הטבע | שיווק + וידאו + עסקים | RDVC - ייעוץ השקעות פרטי וייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
 
© 2004-2018 כל הזכויות שמורות. בונים עסקים