מאמרים לעסקים >> ניהול עסקים >> שכירת משרד
 
  קבלו טיפים ומידע חינם  
הירשמו לניוזלטר וקבלו טיפים, מאמרים ומידע שיעזרו לכם לפתח את העסקים
שם פרטי: שם משפחה:
אימייל:     
 
Bookmark and Share

מאמרים >> ניהול עסקים

שכירת משרד

מאת צוות CREATE - 2012-01-03
| אתר הכותב |


א - א   
מאמר מומלץ
רישות עסקי >> שיווק מפה לאוזן - מה זה?
טיפ מומלץ
AdWords >> אל תכנסו למלחמת מחירי קליקים

בחיי העסק יש נקודות מסוימות המהוות נקודות מפנה. שכירת משרד היא אחת מאותן הנקודות.

מתי שוכרים משרד לעסק?

בעת פתיחתו, כאשר המשרד גדל וכבר אינו מספיק לעובדים שבו, או כאשר העסק משנה את יעודו. לפני שכירת משרד יש לקחת בחשבון גורמים רבים: החל מעלות ההשכרה, דרך המפרט הטכני של המשרד וסביבתו וכלה בעיצובו.

איך מתכוננים לשכירת משרד?

שכירת משרד לפתיחת עסק לוקחת בחשבון דברים רבים מלבד העלות. בין הגורמים בהם יש להתחשב:

  • מיקום המשרד.
  • צרכי המשרד (לאיזו מטרה הוא אמור לשמש, כמה עובדים צפויים לעבוד בו? האם הם אמורים לקבל לקוחות?)
  • דרכי גישה לרכבים פרטיים, קירבה לתחבורה ציבורית, אפשרויות החנייה.
  • רמת הגימור, השירותים הסביבתיים הניתנים על ידי הבניין ואיכות הבנייה.
  • מה נמצא בסמוך למשרד? ספקי שירות שונים כדואר, בנקים, מסעדות וגם משרדים שכנים הקשורים לאותה התעשייה. הימצאות "מותגים" חזקים מבין השכנים למשרד תורמת לאמינות.
  • הסכם השכירות ותנאיו (מועדי הארכה, תנאי יציאה וכדומה).

אם מתכננים להשתמש בשירותיו של מעצב פנים כדאי להתייעץ איתו כבר בשלב הזה, טרם קבלת ההחלטה על המשרד להשכרה, כיוון שיש בידיו כלים לעזור בתכנון הצרכים העתידיים הנחוצים, ובדיקת הנכס לפני ההשכרה במטרה לוודא כי הוא מתאים לצרכים אלו.

חישוב עלות המשרד

כדאי להעריך את דמי השכירות בסכום למ"ר, כדי להשוות באופן אפקטיבי בין משרדים שונים. מלבד דמי השכירות, יש לקחת בחשבון עלויות נוספות שונות כדמי ניהול הבניין, עלויות אחזקת המעליות והשטחים הציבוריים, עלויות אחזקת הגינה המשותפת, ארנונה וכדומה. ישנם בתי משרדים בהם ניתן להשכיר בזול ארכיון או מחסן לשימושו של העסק. השכרת מחסן מוזילה את העלות הכוללת, כיוון שמאפשרת הוצאת ניירת וחפצים התופסים נפח רב למקום השכרה זול יותר מהמשרד עצמו.

נושא נוסף שעלול לייקר את עלות המשרד הוא הצורך בהשכרת מקומות חנייה בחניון המשותף, בהתאם לאפשרויות החנייה הפנויות באיזור המשרד.

גובה הארנונה משתנה בהתאם לשטח המשרד, המועצה המקומית וחלוקה פנים אזורית. ישנן מועצות מקומיות בהם הארנונה כוללת את השטח היחסי בשטחים הציבוריים (ארנונה ברוטו) ואחרות בהן הארנונה מחושבת על פי שטח המשרד בלבד (חישוב נטו).

עיצוב המשרד

גם בעת עיצוב המשרד יש להתחשב בגורמים רבים, מהם טכניים ומהם דקורטיביים. תכנון נכון לוקח בחשבון את אופי הפעילות במשרד, ובהתאם לכך מתכנן את אופי הישיבה: שטחים פתוחים או חדרים סגורים? האם יש צורך בעמדת קבלת קהל או עמדת המתנה? מה הם הרגלי האכילה של עובדי המשרד? כל אחד לבדו? ביחד בתוך העסק? במסעדות הסמוכות? עיצוב נכון לוקח בחשבון את אופי העבודה והתרבות הארגונית ומשלב אותם לתוך עיצוב העסק.

בחירת צבעים מתאימה, סידור הריהוט על פי עקרונות עיצוביים מסוימים ובחירת חומרי הגלם בהם ישתמשו לעיצוב יכולה לתרום לא רק למראה המקצועי של המשרד, אלא גם לשפר את התפוקה של העובדים ולהשרות אווירה נעימה ומקצועית.

 
  דף הבית דף הבית סיפורי עסקים סיפורי עסקים מדריכי עסקים מדריכי עסקים זרקור זרקור מאמרים מאמרים טיפים קבוצת רישות עסקי שיווק ופרסום שיווק ופרסום סרטוני הדרכה סרטוני הדרכה מילון עסקי מילון עסקי שאלות נפוצות שאלות נפוצות ניוזלטר - Newsletter ניוזלטר - Newsletter בלוג - Blog בלוג - Blog קישורים קישורים תנאי שימוש באתר עסקים קטנים מפת האתר עסקים קטנים אודותנו עסקים קטנים צרו קשר
 
אינדקס עסקי: מאמנת אישית לחיים | יעוץ והדרכה ביישומי אופיס בחברות וארגונים | סבונים מן הטבע | שיווק + וידאו + עסקים | RDVC - ייעוץ השקעות פרטי וייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
 
© 2004-2018 כל הזכויות שמורות. בונים עסקים