סיפורי עסקים >> הקמת אתר NGO.CO.IL - משחקי מחשב
 
  קבלו טיפים ומידע חינם  
הירשמו לניוזלטר וקבלו טיפים, מאמרים ומידע שיעזרו לכם לפתח את העסקים
שם פרטי: שם משפחה:
אימייל:     
 
Bookmark and Share

סיפורי עסקים

הקמת אתר NGO.CO.IL - משחקי מחשב


א - א
מאמר מומלץ
אתרי אינטרנט >> ניהול חנות וירטואלית - להביא את הגולש לקופה
טיפ מומלץ
הנהלת חשבונות, בנקים >> ביצוע הנהלת חשבונות בצורה עצמאית יכול לחסוך כסף רב

נכתב על ידי עזרא אלה

קונפיציוס אמר פעם "עסוק בדבר שאתה אוהב, ולא תצטרך לעבוד אפילו יום אחד", זה בערך כל הסיפור של האתר והיזמים שמאחוריו . החלום לעסוק במה שאוהבים והחזון להביא לקוראים תוכן כיפי ביותר.

הרעיון להקים אתר התבשל אצלי בערך בשנת 1999, בתקופה הזו הקמתי אתר חביב שעסק בעיקר בהומור (תמונות מצחיקות) ואורח בגיאוסיטיז.

לאתר מהסוג הזה גיליתי יש המון חסרונות ניהוליים ובעיקר חוסר היכולת לשלוט בדומיין, באותה התקופה הייתה תקלה בגיאוסיטיז והאתר שלי ועוד כמה אלפים שכמותו הלכו לאבדון. זה היה סוף פרק א' בחיי האתר, מכאן והלאה המשכתי את חיי בלימודי התואר הראשון והשני כשרעיון האתר התפוגג עם הזמן.

המאורע הראשוני שהוביל להקמת האתר היה התעקשותי לשמור על הפרטיות שלי ואני אסביר: אני וחברתי (שהפכה אשתי לימים). חיפשנו דירה להשכיר, לבעל הבית נתנו סכום של שנה שלמה מראש, שלושה צ'קים לביטחון, צ'ק בנקאי וחתימה של שני ערבים. אבל הוא לא הסתפק בכל אלו וביקש גם פירוט חשבון מהשנה האחרונה שלי ושל אשתי, בשביל אשתי זה היה מקובל, בשבילי זה היה הקש ששבר את גב הגמל ועל קדושת הפרטיות הפלתי את החתימה על חוזה השכירות.

שבוע לאחר מכן מצאנו דירה מרוהטת עם גינה ענקית, בהזדמנות שאין שנייה לה ובמחיר מצחיק לחלוטין. בלי לחשוב פעמיים השכרנו את הדירה וקיבלנו במתנה גם את כל הריהוט מהדיירת הקודמת.
אני זוכר שבאנו בפעם הראשונה לראות את הדירה שמענו קולות משחק בוקעים מחדר המדרגות. "מה זה הקולות האלה" שאלתי, "זה כלום" ענתה לי הדיירת, "יש שם איזה בחור מוזר שלא מדבר עם אף אחד וכל היום רק משחק בפלייסטיישן", אני חשבתי לחצי שנייה ואז אמרתי לה "ואללה, אנחנו יכולים להיות חברים טובים". באותו הזמן לא היה לי מושג קלוש עד כמה אני צודק.

השכן המרעיש התגלה כמנהל אתר חומרה עולמי, באותה התקופה האתר לא היה בבעלותו והוא עבד כשכיר, דרכו הכרתי מחדש את עולם הגיימינג והתוודעתי לכך שניתן לשחק ביותר משני משחקים לשנה.

הצורך בהקמת אתר בעברית עלה כשהיינו בתערוכה בתל-אביב, אנחנו היינו הנציגים היחידים בעלי אתר באנגלית מישראל ומיד הבנו שיש כאן משהו לא תקין, זאת אומרת שברור שהנציגים מחו"ל הכירו אותנו ואפילו עשו לנו כבוד גדול יותר מכל שאר בעלי האתרים גם יחד, אבל פניהם של הנציגים הישראלים נשארו חתומים למשמע השם של אתרנו וזו הייתה נורה אדומה.

את הפרויקט לאתר בעברית אני לקחתי על עצמי ובעזרת מתכנת, הדרכה מהחבר ? שכן שלימים הפך לשותף - הקמתי את האתר והוצאתי את הביקורת הראשונה למשחק Wolfenstein מתוך כבוד למשחק שבהרבה מובנים החזיר אותי לעולם הגיימינג.

עם הזמן התווספו לאתר אנשים אמינים יותר ואמינים פחות, המקור הראשון לגיוס עובדים היה בני משפחה, אבל בהמשך גייסתי גם מבקרים שהיו תלמידים בבית הספר ומבקרים שהיו חברים של מבקרים. מעולם לא בחלתי או סירבתי לאדם להיות איש צוות. אבל תמיד הצבתי רף דרישות חמור ביותר שהכתיב את המקצועיות של האתר וחיסל את חדוות השיתוף פעולה של מרבית אנשי הצוות.

אתם בטח אומרים "אם אתה יודע שרף הדרישות שלך מגרש אנשי צוות למה אתה לא מוריד אותו?"

התשובה פשוטה ביותר: זה לא יהיה הוגן מבחינתי כלפי הקוראים לתת תוכן ברמה נמוכה (כזה יש הרבה באתרים אחרים) ויותר חשוב מכל, התהליך הוביל לכך שנשארתי עם הטובים ביותר, עם אלו שתמיד אני אוכל לסמוך עליהם וששווה לי להשקיע בהם ולתת להם בחזרה יותר מכל מנהל רשת אחר. אני עוד יכול להגיד לכם שגם כיום אני מגייס אנשי צוות וזהו תהליך שאינו מסתיים, אלא רק מזקק את המבקרים הטובים ביותר.

הבעיה העיקרית של האתר לאורך כל התקופה הייתה עיצוב והשארת הגולשים, גם כיום אנחנו עדיין משקיעים את מרבית המשאבים של האתר (הכנסות) בעיצוב, הבעיה נובעת מכך שהמערכת של האתר ידידותית כמערכת ידיעות, אבל אינה מאפשרת משחק רחב עם איקונים ועיצובים.

תשאלו אותי האם קונפיציוס צדק?
עבור השכן שלי הוא אכן צדק, אני עדיין מחכה שמה שהוא אמר יהיה נכון גם כלפי...

 
NGO | משחקי מחשבעזרא אלה מיזמי ומקימי אתר www.ngo.co.il
  דף הבית דף הבית סיפורי עסקים סיפורי עסקים מדריכי עסקים מדריכי עסקים זרקור זרקור מאמרים מאמרים טיפים קבוצת רישות עסקי שיווק ופרסום שיווק ופרסום סרטוני הדרכה סרטוני הדרכה מילון עסקי מילון עסקי שאלות נפוצות שאלות נפוצות ניוזלטר - Newsletter ניוזלטר - Newsletter בלוג - Blog בלוג - Blog קישורים קישורים תנאי שימוש באתר עסקים קטנים מפת האתר עסקים קטנים אודותנו עסקים קטנים צרו קשר
 
אינדקס עסקי: מאמנת אישית לחיים | יעוץ והדרכה ביישומי אופיס בחברות וארגונים | סבונים מן הטבע | שיווק + וידאו + עסקים | RDVC - ייעוץ השקעות פרטי וייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
 
© 2004-2018 כל הזכויות שמורות. בונים עסקים