ניוזלטר - Newsletter >> מס':10 - בלוגים וקבוצת רישות עסקי בימי מיתון
 
  קבלו טיפים ומידע חינם  
הירשמו לניוזלטר וקבלו טיפים, מאמרים ומידע שיעזרו לכם לפתח את העסקים
שם פרטי: שם משפחה:
אימייל:     
 
Bookmark and Share

ניוזלטר - Newsletter

מס':10 - בלוגים וקבוצת רישות עסקי בימי מיתון


א - א
מאמר מומלץ
שיווק ופרסום >> להערך נכון לשנת 2010
טיפ מומלץ
ניהול עסקים >> החזיקו בולים וטפסי דואר בעסק

15 לפברואר, 2009

מאז הניוזלטר האחרון בשלהי 2008, עברו פחות מחודשיים הומנם, אבל נראה כאילו עבר הרבה יותר מכך.

מבצע "עופרת יצוקה" בעזה גרמה נזקים כבדים לעסקים הקטנים בכל ארץ, אך בעיקר באזור עוטף עזה.
נכון שהמדינה הבטיחה עזרה ופיצוי, אך מנסיון מלחמת לבנון השניה, אנו יודעים שהעזרה, אם בכלל תגיע מעט מידי ומאוחר מידי. בעלי עסקים קטנים פשוט צריכים למצוא לבד את הדרך להתמודד עם הבעיות ולא להמתין כי "אם אין אני לי, מי לי".

תוסיפו לכך שאחרי בחירות, ששוב דורשות קואליציות מסובכות ויקרות, לא בטוח שישאר בכלל כסף לטפל בעסקים הקטנים.

אם בתחילת משבר הסאב-פריים, עוד קיווינו וחשבנו שאולי זה פוסח על ישראל, היום אנחנו כבר עמוק בתוכו.
אלפי מפוטרים ופחד מהבאות מכניסים לצערנו את ארצנו הקטנה גם למיתון. אנשים קונים בקושי מה שחובה מתוך חשש לבאות ובאווירה קשה זו, אנו בעלי העסקים הקטנים צריכים איך שהו לשרוד את התקופה.

אז מה בעלי העסקים הקטנים והבינויים יכולים לעשות?
לקחת עוד אשראי מהבנקים שרק מקשים על כך יותר בכל יום?
לצאת במבצעים מטורפים במחירי סוף עונה?
למי תשובות?

אני מזמין אתכם לקרוא מאמר שכתבתי בתחילת המשבר באוקטובר 2008: שיווק ופרסום באינטרנט בימי מיתון, לדעתי הוא נכון עכשיו יותר מתמיד. כמו כן, באתרי מאמרים ופורומים שונים, ישנם לא מעט מאמרים נוספים ופוסטים עם טיפים לא רעים לגבי התנהלות עסקית בימי מיתון.

הכי חשוב לדעתי, הוא לא לשבת ללא מעש, אלה לחפש כל הזמן פתרונות. תמיד אפשר לעשות משהו, לשנות קהלי יעד, לשנות שרותים ומוצרים, לשנות שיטות שיווק ועוד.

בניוזלטר הנוכחי אני רוצה להדגיש שני תחומים שעוזרים בשיווק ויחסי ציבור של עסקים קטנים:

המייחד את שני התחומים האלו קודם כל, הוא הוצאה כספית קטנה עד אפסית.

נתחיל מקבוצת רישות עסקי. מי שעוקב אחרי אתר בונים עסקים, יודע כי לפני כחודשיים הקמתי קבוצת רישות עסקי חדשה. אומנם עבר זמן קצר יחסית מאז תחילת הפעילות, אך כבר אני יכול לומר שהיא תורמת לחברים בדרכים שונות:

 • לקוחות - ידוע לי לפחות על חבר אחד שקבל הפניה שהפכה ללקוח משלם.
 • הפניות - חברים התחילו להעביר הפניות ביניהם, לקוחות פוטנציאלים שלא בטוח היו מגיעים אליהם אחרת.
 • מידע - בפגישות כל פעם חבר אחר נותן הרצאה בתחומים מקצועים וכמו כן מתקיימים דיונים בנושאים עסקיים.
  הרצאות ודיונים אלו תורמים לידע וליכולות העסקיות של כל החברים.
 • עזרה הדדית - כל אחד עם מומחיותו ונסיוני העסקי עוזר לחברים אחרים, אם זה בשיווק, פרסום או תחומים אחרים.
 • נטוורקינג - שימוש ברשת הקשרים העסקית אחד של השני.

באתר ערוץ על קבוצת הרישות ובו פרטים על החברים ומידע נוסף. כמו כן, אני כותב בלוג על הפעילות בקבוצת הרישות העסקי.

ואם כבר מדברים על בלוג, את הבלוג לבונים עסקים התחלתי בדצמבר 2008, לא הרבה זמן עבר מאז ואני כבר רואה תוצאות בתחומים רבים ואני רוצה להתרכז בשניים בלבד הפעם:

 • קידום אתר RDVC - ייעוץ השקעות פרטי - העיסוק העקרי שלי הוא במסגרת עסק משפחתי לייעוץ השקעות פרטי. האתר העסקי של RDVC, משמש ככלי שיווקי מעולה ובעצם אין שבוע שאנו לא מקבלים כמה פניות מלקוחות פוטנציאלים שהגיעו בצורה זו או אחרת דרך האתר.

  מסתבר, שכתיבת בלוג ובניית קישורים מתאימים ממנו לאתר - ראו דוגמה איך אני כותב על מאמר שעדכנו - מקדמת מאוד את מיקומנו בגוגל וגם מכניס את הדף החדש במהירות רבה יותר לאינדקס.
 • הכנסת תוכן רב בקלות יחסית - כולם כבר יודעים שתוכן הוא מילת מפתח חשובה בעולם השיווק האינטרנטי. אם הוספת מאמר, או דף חדש אחר לאתר עורכת זמן רב יחסית וזאת מכיוון שאנו רוצים לדאוג לאיכות גבוהה, הכנסת מילות מפתח בצורה נכונה, בניית הדף גרפית ועוד. בבלוג הגולש לא מצפה שכל מה שתכתבו יהיה ברמת מאמר אקדמי. זה מאפשר הכנסת תוכן רב בזמן קצר, בעיקר למי שאוהב לכתוב.

לסיכום, אני רוצה לתת תובנה אישית מהחודשי המיתון והמשבר האחרונים ומי שמכיר את הסיפור "מי הזיז את הגבינה" יבין אותי מצויין.

צריך להבין שהשוק לרוב העסקים הקטנים השתנה מאוד. זכרו שלהמון אנשים עדיין יש מקום עבודה וכסף, רק התנאים השתנו ולכן כך גם הלקוחות מתנהגים שונה.
אנו צריכים לא לפחד לשנות את המיקוד שלנו בנושאים כגון:

 • קהלי היעד - האם אנו צריכים לשנות את הפוקס שלנו? אולי קהל היעד כבר לא מעוניין בשרותים שלנו? אולי צריך לזוז לקהל יעד אחר? אולי דרך העברת המסר השיווקי לאותו קהל יעד צריך להיות שונה?
 • שרותים - האם השרות שאנו מציעים עדיין רלוונטי היום? אולי צריך לערוך בו שינויים? בכלל מצב חדש דורש שרותים חדשים וישנם הזדמנויות חדשות.
 • מוצרים - האם המוצרים שאנו מוכרים עדיין זקוקים להם היום? אולי ישנם מוצרים שונים לזמנים אלו?

תמיד יש מה לעשות, אסור שכבעלי עסקים קטנים נשב, נבכה על המצב ונמתין שיהיה טוב יותר. אנו עשויים להגיע כך לפשיטת רגל. את המיתון לא אתם ולא אני יכולים לשנות, אז חפשו מה כן אנו יכולים לשנות. רק כך נצליח לעבור את התקופה ולצאת מחוזקים יותר בצדה השני.

תזכרו שמשברים הם גם תמיד הזדמנות ליצור משהו חדש, מוצר או שרות שדווקא בימים אלו כולם זקוקים להם יותר מתמיד ומי שנכנס ראשון לנישות האלו יצליח בגדול.

בימים אלו האתר עובר שדרוג עיצובי. ישנם כבר כמה ערוצים שעברו לעיצוב החדש כגון: מאמרים וקבוצת רישות עסקי.

השבוע גם פרסמנו 4 מאמרים חדשים של עו"ד עידו הנדל, מנכ"ל אטלס פתרונות אופשור בע"מ, בתחום של חברות offshore, מומלץ לקרוא. אולי תגלו שכדאי לכם לרשום גם חברה מעבר לים.

אם גם אתם רוצים לפרסם מאמר או תכנים עסקיים אחרים מוזמנים ליצור עמנו קשר.


בברכה,

איציק וילק

מנהל אתר בונים עסקים

 
  דף הבית דף הבית סיפורי עסקים סיפורי עסקים מדריכי עסקים מדריכי עסקים זרקור זרקור מאמרים מאמרים טיפים קבוצת רישות עסקי שיווק ופרסום שיווק ופרסום סרטוני הדרכה סרטוני הדרכה מילון עסקי מילון עסקי שאלות נפוצות שאלות נפוצות ניוזלטר - Newsletter ניוזלטר - Newsletter בלוג - Blog בלוג - Blog קישורים קישורים תנאי שימוש באתר עסקים קטנים מפת האתר עסקים קטנים אודותנו עסקים קטנים צרו קשר
 
אינדקס עסקי: מאמנת אישית לחיים | יעוץ והדרכה ביישומי אופיס בחברות וארגונים | סבונים מן הטבע | שיווק + וידאו + עסקים | RDVC - ייעוץ השקעות פרטי וייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
 
© 2004-2018 כל הזכויות שמורות. בונים עסקים