ניוזלטר - Newsletter >> מס':13 - אקסל - Excel
 
  קבלו טיפים ומידע חינם  
הירשמו לניוזלטר וקבלו טיפים, מאמרים ומידע שיעזרו לכם לפתח את העסקים
שם פרטי: שם משפחה:
אימייל:     
 
Bookmark and Share

ניוזלטר - Newsletter

מס':13 - אקסל - Excel


א - א
מאמר מומלץ
ניהול עסקים >> מדוע לפתוח חברה זרה?
טיפ מומלץ
AdWords >> תלמדו מהמתחרים

14 ליוני, 2009

עבר קצת יותר מחודש מאז הניוזלטר האחרון שעסק ברישות עסקי, ניזולטר ותכנים שעוררו עיניין רב.

אך כרגיל בבונים עסקים, חודש חדש ונושא חדש נבחר לניוזלטר והפעם הוא "גליון אלקרוני אקסל - Excel".

הגליון האלקטרוני היה לאחד היישומים הראשונים שפותחו עבור המחשבים האישיים. לא מיקרוסופט המציאה את הגליון האלקטרוני, אך היא בהחלט הפכה אותו לכלי שימושי ופופולרי. משתמשי המחשב הוותיקים בוודאי זוכרים תוכנות נוספות כמו Quatro ובוודאי  Lotus123.

מיקרוסופט אקסל בוודאי לא התוכנה היחידה כיום בשוק אבל אני מניח (מבלי שבדקתי) שהיא הכי נפוצה. ישנו כמובן מוצר מקביל ב-Open Office ואתם מוזמנים לבדוק אותו.

בעוד הגליון האלקטרוני ובתוכו האקסל הנפוץ, הינו כלי מצויין ושימושי ביותר בעסקים, רבים מידי לטעמי האישי אינם עושים בו שימוש כלל או שימוש "רציני".
החלטתי להתמקד בנושא בניוזלטר, בכדי לעלות מעט את המודעות לשימוש בגליון אלקטרוני.

כוחו של הגליון האלקטרוני רב והוא יכול לעזור לנו רבות להתמודד עם כמויות מידע ולתת לנו תשובות מהירות לשינויים בנתונים.

לדוגמה: כל מי שהכין תוכנית עסקית יודע שמדובר בטבלאות של מאות נתונים על פני תחומים כמו מכירות, הוצאות הנהלה, מימון ועוד. כל זאת בטבלאות המכילות נתונים של לפחות 3 שנים ולפעמים הרבה יותר.
בעבודה עם גליון אלקטרוני אפשר להחזיק את כל המידע הזה ולראות איך שינוי של פרמטר אחד משפיע מידית על הדו"ח רווח/הפסד ותזרים מזומנים.

כאשר בונים נכון את התוכנית העסקית ועכשיו הדולר ירד מ- 4.2 ל-3.9, הולכים לשדה שקל/דולר משנים את הערך שלו ומיד כל הנתונים המושפעים מהדולר מתעדכנים ודרכם כל תוצאות הביניים והתוצאות הסופיות.

כאשר נרצה לבדוק מה יקרה אם השכירות תעלה ב-10%, גם שינוי במקום אחד בגליון ישפיע על כולו וזהו חוזקו.

דוגמא נוספת: אתם צריכים להכין הצעת מחיר עבור פרוייקט מורכב ללקוח. נניח יש בפרויקט, חומרים, שעות עבודה, שכירת מומחים חיצוניים ועוד.
בעזרת גליון אקסל אפשר בקלות לבנות גליון ובו כל ההוצאות, להחליט מה יהיה אחוז הרווח שנרצה לראות ועוד. הרבה יותר נח ומדוייק מנייר.
תוך כדי המשא ומתן עם הלקוח, הפרויקט יכול כמובן להשתנות וכך בקלות אפשר לבצע שינויים בגליון ומיד לראות כיצד זה משפיע על המחיר המוצע והרווחיות שלנו.

גם לאחר קבלת הפרויקט, אפשר לעקוב בעזרת הגליון על ההוצאות בפועל ולהשוות בכל רגע לתכנון.

אז אם אתם מסכימים איתי, כי חשוב ללמוד לעשות שימוש באקסל (או גליון אלקטרוני אחר) אז בבונים עסקים הכנו לכם טיפים לאקסל כמו הטיפ : "כיצד מכניסים נתון המתחיל בספרה "0" (אפס) לתא של אקסל" של נדין כהן, מנכ"לית חברת קליק אנטר העוסקת בהדרכת תוכנות Office.

ובנוסף, הוספנו כמה סרטוני הדרכה על אקסל, שמסבירים בעיקר את הדברים החשובים והבסיסיים בתוכנה. מדהים לראות כמה סרטונים ישנם בנושא אקסל ברשת האינטרנט, הבעיה כרגיל היא למצוא את הטובים.

חוץ מנושא האקסל, האתר המשיך לפרסם תכנים חדשים כגון מאמר חביב "10 טיפים - ליחסי ציבור בשיטת עשה זאת בעצמך" ותכנים רבים נוספים.

כפי שחלקכם בוודאי יודעים, אני מנהל קבוצת רישות עסקית שעל פעילותה אפשר לקרוא בבלוג העסקי שלי.
בקבוצה חבר אשר פיין, שהינו צלם מקצועי העוסק בצילום מסחרי ופרסמנו לפני כמה ימים זרקור עליו.

מקווה שתהנו מקריאת התכנים ואתם כמובן מוזמנים לתרום תכנים, מאמרים וטיפים משלכם לטובת כולם.

אם נראה לכם שתוכן הניוזלטר ו/או האתר יכול לעניין אנשים ברשת העסקית שלכם, נשמח שתעבירו אותו אליהם.

בברכה,

איציק וילק

מנהל אתר בונים עסקים

 
  דף הבית דף הבית סיפורי עסקים סיפורי עסקים מדריכי עסקים מדריכי עסקים זרקור זרקור מאמרים מאמרים טיפים קבוצת רישות עסקי שיווק ופרסום שיווק ופרסום סרטוני הדרכה סרטוני הדרכה מילון עסקי מילון עסקי שאלות נפוצות שאלות נפוצות ניוזלטר - Newsletter ניוזלטר - Newsletter בלוג - Blog בלוג - Blog קישורים קישורים תנאי שימוש באתר עסקים קטנים מפת האתר עסקים קטנים אודותנו עסקים קטנים צרו קשר
 
אינדקס עסקי: מאמנת אישית לחיים | יעוץ והדרכה ביישומי אופיס בחברות וארגונים | סבונים מן הטבע | שיווק + וידאו + עסקים | RDVC - ייעוץ השקעות פרטי וייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
 
© 2004-2018 כל הזכויות שמורות. בונים עסקים