ניוזלטר - Newsletter >> מס':18 - תובנות לכבוד שנת 2010
 
  קבלו טיפים ומידע חינם  
הירשמו לניוזלטר וקבלו טיפים, מאמרים ומידע שיעזרו לכם לפתח את העסקים
שם פרטי: שם משפחה:
אימייל:     
 
Bookmark and Share

ניוזלטר - Newsletter

מס':18 - תובנות לכבוד שנת 2010


א - א
מאמר מומלץ
הנהלת חשבונות >> שימוש בתוכנות שכר לניהול ומעקב אחר חשבונות
טיפ מומלץ
קידום אתרים >> אל תבצעו פעולת Redirect מדומיין אחד לשני

30 לדצמבר, 2009

זהו, מסתיים לו העשור הראשון של המאה העשרים ואחת או אם תרצו העשור הראשון של האלף השלישי.
אין ספק שבמהלך העשור הזה ההתפתחויות הטכנולוגיות והאינטרנט שחדר כמעט לכל בית בעולם המערבי ובישראל, שינו את הדרך שבה עושים עסקים ובעיקר את הדרך שבה משווקים אותם.

הכניסה המאסיבית של הטלפונים הניידים המחוברים לרשת האינטרנט והשקתו של האייפון בישראל, רק מעלות את כמות השעות שכולנו מבלים בגלישה אינטרנטית.

התפתחויות אלו של רשת האינטרנט משפיעות על כל סוגי העסקים כמעט, בלי קשר לתחום העיסוק ואין לי ספק שמי שילמד לנצל את הטכנולוגיה והמדיה האינטרנטית ימצא דרך מצויינת לקידום עסקיו.

בניוזלטר זה אין בכוונתי לכתוב סקירה על השינויים וכיצד הם השפיעו, אלא להיות הרבה יותר מעשי.

בנוסף לניהולו של אתר בונים עסקים, אני אחראי על שיווקו של RDVC שהינו עסק משפחתי לייעוץ השקעות פרטי וייעוץ פנסיוני פרטי.
בניוזלטר זה, אשתף אתכם בכמה תובנות מחמש שנות נסיוני בשיווק אינטרנטי של
RDVC.

את
RDVC אנו משווקים כמובן בדרכים רבות, אך האינטרנט הינה אחת הדרכים המרכזיות ובתוך השיווק האינטרנטי טיפוח האתר העיסקי הוא הבסיס.
:לפניכם שתיים מהתובנות שלי בשיווק אינטרנטי:

1] השקיעו בכתיבת תוכן איכותי

נו באמת איציק, זהו טיפ מספר אחד שכל אחד שמע וקרא עשרות פעמים, אבל מה לעשות שכאשר אני מגיע לאתר עסקי ישראלי ממוצע, אין בו יותר מ-10 דפי מידע ובמקרה הטוב 2-3 מאמרים. אולי המסר נאמר אך לא נראה לי שרבים באמת הפנימו אותו.

אבל למה בעצם תוכן הוא השקעה טובה בשיווק אינטרנטי?

נניח שכתבם מאמר מצויין והעיתון המקומי פרסם אותו, הוא נשלח לאלפי בתי אב ואפילו כמה אנשים יצרו קשר והפכו ללקוחות.
אחרי כמה ימים, עיתונים אלו הגיעו לפחי המיחזור והמאמר הזה אינו משרת אתכם יותר (בהנחה כמובן שהמקומון לא מפרסם את זה באינטנרט).

אבל קחו עכשיו את אותו מאמר והכניסו אותו לאתר העסקי שלכם, שם הוא הופך לתוכן קבוע המשרת את העסק.

התרומה של כל מאמר בפני עצמו אולי יכולה להראות צנועה יחסית ושולית, אך כתיבת תכנים מתמשכת תורמת רבות לאתר בדרכים שונות שאולי על חלקן לא חשבתם:

 1. תוכן שמשרת לזמן בלתי מוגבל - ב-13 לפברואר 2005 פרסמנו את המאמר הראשון באתר RDVC ועד היום על פי נתוני גוגל-אנליטיקס, גולשים ממשיכים לפקוד אותו מידי פעם. אבל חשוב יותר, לא פעם הוא היה הדף הראשון אליו הגיע הגולש ממנוע החיפוש.

  ז"א, שגולשים מוצאים אותו בחיפוש שלהם וכך מגיעים לאתר, כל זאת כמעט 4 שנים לאחר פרסומו.
   
 2. רושם - גולש המחפש את השרות שלכם ומגיע לאתר מלא תכנים, מקבל רושם שהוא נחת בעסק רציני וגדול.
   
 3. אתר גדול נחשב יותר בעיניי מנועי החיפוש - ככל שהאתר שלכם בעל תוכן מקורי רב יותר, כך גוגל ושאר מנועי החיפוש יאהבו אתכם יותר. בעוד עסק גדול יכול להרשות לעצמו רכישת שרותי כתיבת תוכן, כעסק קטן שיוצר את תכניו לבד, המאמץ יהיה גדול יותר אבל אם תתמידו התכנים יצטברו.

  אתר
  RDVC התחיל כמו כולם עם 6-7 דפים וכיום הוא בעל מאות דפי תוכן שהצטברו במהלכם של 5 שנים.

  לא רק כמות התכנים חשובה, גם עצם ההוספה של תכנים מידי פעם ובעקביות מציינת לגולשים ולמנועי החיפוש שזהו אתר חי שכדאי לשוב ולבקרו.
   
 4. מילות מפתח וזנב ארוך - על אף כל הנסיונות שלנו למצוא מהן מילות המפתח והביטויים דרכם הגולשים מחפשים אותנו, אני כל פעם מופתע מחדש לראות מהם הביטויים שדרכם נכנסו לאתר.

  ככל שנכתוב יותר, כך נמלא את האתר ביותר מושגים, מילות מפתח וביטויים שונים מעולם התוכן של העסק. בדרך זו ניתן הזדמנות למצוא אותנו דרך מילים וביטויים רבים יותר.
   
 5. מסרו מידע בלי פחד - רבים מבעלי המקצוע בעיקר בתחומי הייעוץ למיניהם, מפחדים שאם יספרו "יותר מידי" ויתנו מידע "רב מידי", בעצם לא יצטרכו אותם. להערכתי, גם אם תתנו לאנשים מידע רב, הם לא מתכוונים או רוצים ללמוד את המקצוע שלכם.  בסופו של דבר כשיצטרכו אתכם באמת, הם יבואו לרכוש את שרותיכם.

  מתן המידע הרחב לגולשים יראה להם, כי אתם אנשי מקצוע השולטים בחומר ועצם הנתינה שלכם רק מגבירה את הרצון לבוא ולרכוש את השרותים מכם.
   
 6. רישום לניוזלטר - התובנה השניה שלי תדבר על שיווק באמצעות ניוזלטרים. הבסיס להצלחה של ניוזלטר היא קודם כל השגת הסכמת הגולש למשלוח הניוזלטר.

  אם יש לכם אתר מלא מידע מעניין, זה יגביר את הרצון של הגולש לחזור ולקרוא תכנים שלכם מה שיביא אותו להרשם לניוזלטר בקלות רבה יותר. וודאו שבכל דף מדפי האתר הגולש יראה את האפשרות להרשם לניוזלטר.

2] השקיעו בניוזלטר איכותי

הרבה לפני שהייתי בעל עסק ועסקתי בשיווק הייתי מנוי לכמה ניוזלטרים. לכן תמיד חשבתי שאני מבין את תרומתם לעסקים.

אבל לפני כמה חודשים כשהחתמנו לקוח שהיה מנוי לניוזלטר במשך כשלוש שנים, הבנתי את כוחו האמיתי.
כשמתקשר אלינו אדם המספר כי קיבל ממישהו את אחד הניוזלטרים והוא מתעניין בשירותנו, אז אתה מבין שכנראה עשית עבודה טובה.

כל בעל אתר יודע כמה מאמץ עושים בכדי להכניס גולש, מה לעשות שלא תמיד הגולש מגיע לאתר שלנו ביום שהוא מעוניין לרכוש את שרותינו או מוצרינו.
אך אם הוא בקהל היעד שלנו והצלחנו לשכנע אותו להרשם לניוזלטר, נוכל בעצם לשמור איתו על קשר. כך, באותו יום שבו הוא או מכריו יזדקקו לשרות שלנו, הוא יזכור אותנו.

הנה כמה מהתובנות שלי לגבי ניוזלטרים:

 1. כבדו את הנרשמים - אל תחשבו שאם הם נרשמו לניוזלטר שלכם מותר לכם לשלוח להם כל יומיים ניוזלטר שכל מטרתו למכור משהו. ברגע שהם ירגישו שלא מכבדים אותם ובמקום מידע רלוונטי הם מקבלים פרסום בלבד, הם פשוט יסירו את עצמם מהרשימה או יפסיקו לקרוא.
   
 2. אל תגזימו בתדירות - קשה להגדיר מה היא התדירות המדוייקת שבה לא תיחשבו לנודניקים. תזכרו כי אתם לא היחידים שכותבים אימיילים וברגע שהנרשמים יחושו שאתם מעמיסים עליהם יותר מידי, הם יוותרו עליכם.

  ברור שהתדירות הנכונה שונה מעסק לעסק וקהל יעד אחד למישנהו. אני יכול לומר לכם שמהנסיון שלנו ב-RDVC, אנו שולחים ניוזלטר פעם ב-5 עד 8 שבועות.
  באופן אישי כאשר אני מקבל ניוזלטר מעבר לפעם ב-10 ימים, אני בדרך כלל מסיר את עצמי מהרשימה.

  נסו להתעניין אצל הלקוחות ואנשים שבקהל היעד שלכם מה התדירות המתאימה לעסק כמו שלכם.
   
 3. אין לכם מה להגיד, אל תוציאו ניוזלטר - אני מכיר את ההרגשה, החלטתם להוציא כל חודש ניוזלטר והנה עבר לו החודש ואין לכם חשק ו/או זמן ו/או השראה לכתוב משהו חכם. אתם משרבטים כמה מילים..... והופ.... יש ניוזלטר.

  אם זהו הניוזלטר הראשון או השני שמישהו קיבל מכם מאז נרשם רוב הסיכויים שהוא יסיר את עצמו.
  נרשמים וותיקים עשויים לתת לכם צ'אנס נוסף..... אבל לא בטוח.

  לכן, עדיף לדעתי לא לשלוח ניוזלטר מאשר לשלוח ניוזלטר ברמה בינונית ומטה.
   
 4. לא למכור בכוח - אם לא תספקו משהו שמעניין את מקבל הניוזלטר, הוא יעזוב אתכם. נכון שבסופו של דבר אתם רוצים לבצע מכירה, אבל מנסיוני, אל תדחפו את זה בצורה מוגזמת. שלחו מידע, מאמרים, טיפים דברים שימושיים ואיכותיים. בתוכם תמיד אפשר לשלב עדכון על שרות או מוצר חדש, או על מבצע שאתם מקיימים.

  בסופו של דבר אם הקורא ירגיש שאתם רק רוצים למכור לו משהו, הוא יעזוב אתכם.
   
 5. שמרו על החוק - נכון שתיקון מס' 40 לחוק התקשורת הידוע בכינויו חוק הספאם, פגע לא מעט ביכולת של עסקים קטנים לשווק את עצמם בחופשיות רבה יותר.
  אך יש חוק וכבדו אותו, אל תשכחו לרשום בנושא הניוזלטר את המילה "פרסום" ובתוך הניוזלטר דרך ברורה להסרה מהרשימה ופרטי העסק.

  וכמובן, שלחו רק למי שנתן לכם אישור לעשות זאת.

לסיכום, בחמש שנות שיווק RDVC, גיליתי שההשקעה בשיווק אינטרנטי יעילה מאוד ועיקרה כתיבת תכנים איכותיים ובניית רשימת דיוור אלקטרוני של אנשים המבקשים לקבל תכנים אלו.

אם אין לכם עדיין אתר, בנו לכם אחד. הוא לא חייב להיות הכי מדהים עם עיצוב שעלה אלפי שקלים.
חשוב שהוא יראה מכובד ושתיהיה לכם אפשרות נוחה להעלאת התכנים שתכתבו.

כמו כן, חשוב שבכל דף תופיע במקום בולט יחסית האפשרות להרשם לניוזלטר.
השקיעו בניוזלטר איכותי, תמיד האיכות מנצחת ולא הכמות.


אתר בונים עסקים מברך את כל גולשיו בשנה אזרחית טובה ובשיווק אינטרנטי מוצלח!

איציק וילק
מנהל אתר בונים עסקים

 
  דף הבית דף הבית סיפורי עסקים סיפורי עסקים מדריכי עסקים מדריכי עסקים זרקור זרקור מאמרים מאמרים טיפים קבוצת רישות עסקי שיווק ופרסום שיווק ופרסום סרטוני הדרכה סרטוני הדרכה מילון עסקי מילון עסקי שאלות נפוצות שאלות נפוצות ניוזלטר - Newsletter ניוזלטר - Newsletter בלוג - Blog בלוג - Blog קישורים קישורים תנאי שימוש באתר עסקים קטנים מפת האתר עסקים קטנים אודותנו עסקים קטנים צרו קשר
 
אינדקס עסקי: מאמנת אישית לחיים | יעוץ והדרכה ביישומי אופיס בחברות וארגונים | סבונים מן הטבע | שיווק + וידאו + עסקים | RDVC - ייעוץ השקעות פרטי וייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
 
© 2004-2018 כל הזכויות שמורות. בונים עסקים