ניוזלטר - Newsletter >> מס':19 - עסקים מהבית
 
  קבלו טיפים ומידע חינם  
הירשמו לניוזלטר וקבלו טיפים, מאמרים ומידע שיעזרו לכם לפתח את העסקים
שם פרטי: שם משפחה:
אימייל:     
 
Bookmark and Share

ניוזלטר - Newsletter

מס':19 - עסקים מהבית


א - א
מאמר מומלץ
כללי >> השפעת הליכי גירושין על מנהלי חברות
טיפ מומלץ
שיווק ופרסום >> לא לשכוח לשווק גם מחוץ לאינטרנט

17 לינואר, 2010

ברוכים הבאים לניוזלטר הראשון לשנת 2010 של אתר בונים עסקים.

לפני כמה ימים עודכנה כלפי מעלה תחזית הצמיחה של ישראל על ידי בנק ישראל ואנו תקווה כי המשבר הכלכלי יהיה בתוך זמן קצר מאחורינו.

עסקים קטנים רבים מתנהלים מאז ומתמיד מהבית ובאופן טבעי עצמאים לא מעטים שהחזיקו משרד ונפגעו במיתון האחרון, החליטו להעביר את העסק הביתה.
לקהילת העובדים מהבית הצטרפו השנה גם מפוטרים שלא מצאו עבודה והחליטו לנסות את מזלם כעצמאים ועבודה מהבית מאפשרת פתיחת עסק בעלויות נמוכות מאוד.

לעסקים המתנהלים מהבית ישנם יתרונות רבים ולצידם חסרונות מובנים. ניוזלטר זה מוקדש לאלו שעובדים ו/או מתכננים ו/או שוקלים לעבוד מהבית.

יתרונות עבודה מהבית

 • חסכון כלכלי - אחד היתרונות הגדולים הוא החיסכון בהוצאות. החזקת משרד הינו דבר יקר, מחייב אותנו להתחייבות ארוכת טווח ורכישת ריהוט וציוד רב.
  העבודה מהבית חוסכת לרוב לפחות חלק מהוצאות אלו וגם מאפשרת להעביר חלק מהוצאות הבית כהוצאה מוכרת למס.

  ישנם עוד כמה מקומות שבהם זה חוסך כסף כמו בביטול הצורך בנסיעות (דלק ובלאי רכב) לא צריכים לאכול בחוץ ועוד.
   
 • חסכון בזמן - אין יותר ביזבוז זמן על נסיעות ופקקים בדרך לעבודה ואפשר להחליף את הזמן שנהגנו לבזבז בדרכים בזמן עבודה.
   
 • גמישות בשעות עבודה - כשעובדים בבית, קל יותר לעבוד בשעות חריגות. להחליט שמתאים לנו לעשות סיאסטה בצהריים בכדי למלא את המצברים לעוד כמה שעות יעילות של עבודה.
   
 • הקטנת סיכונים והוצאות בתחילת הדרך - בפתיחת עסק חדש ישנן לא מעט הוצאות ושכירת משרד הינה לא רק הוצאה אלא גם התחייבות לשנה או יותר שלא תמיד בעל עסק חדש רוצה לקחת על עצמו. עבודה מהבית מאפשרת לפתוח את העסק בהוצאות פחותות ובסיכונים נמוכים יחסית.

  כמו כן, לעיתים כניסה למשרד מחייבת אותנו בהוצאות על רכישת ריהוט, מחשב וציוד אחר שיתכן ויש לנו ממילא בבית ואפשר לעשות בו שימוש לפחות בתחילת הדרך.
   
 • משפחתיות - על אף שילדים יכולים גם להפריע לא מעט לעבודה מהבית, העבודה מהבית מאפשרת להיות "נוכח" שעות רבות יותר ואף חוסכת בצורך בבייבי סיטר באותם גילאים שאנו לא צריכים להיות צמודים אליהם אך עדיין לא משאירים אותם לבד בבית.

חסרונות העבודה מהבית

 • פינת עבודה - לא תמיד יש בבית חדר פנוי או פינה מתאימה. לפעמים בניית פינה מתאימה תבוא על חשבון הנוחות של אחרים בבית. לדוגמה אם מצרפים שני ילדים לחדר אחד בכדי ליצור משרד בחדר שהתפנה.
   
 • משמעת עצמית - בעבודה מהבית קל מאוד למצוא את עצמכם "לא עובדים", אם זה צפייה בטלויזיה "רק בפרק אחד", טיפול בעבודות הבית כמו כביסה או סתם "נישן עוד קצת", ממילא אני עובד מהבית אז אשאר לעבוד עד מאוחר. עבודה מהבית דורשת משמעת עצמית גבוהה שלא לכולנו יש באופן טבעי.
   
 • בדידות - כבני אדם אנו יצורים חברתיים וחוסר האינטרקציה עם אנשים במשך ימים שלמים יכולה להיות לא נוחה לרבים. במתחמי משרדים גם אם יש לכם משרד לבד בדרך כלל מתיידדים עם אנשים במשרדים הסמוכים, יורדים לקנות עיתון או לאכול וכיוצ"ב.
   
 • מחסור באווירת עבודה - בעיקר לאלו שהיו שכירים שנים רבות, יתכן ובבית לא ימצאו את "האווירה המשרדית" שמכניסה אותנו למוד עבודה.

סיכום היתרונות והחסרונות לעבודה מהבית

הבאנו בפניכם רק כמה מהיתרונות והחסרונות שיש בעבודה מהבית, היתרונות והחסרונות משפיעים בצורה שונה על כל אחד, לפעמים יתרון לאחד הוא חסרון לאחר וכך יש להתייחס לנושא.

מי ששוקל לעבור לעבוד מהבית צריך לקחת את הדברים האלו ואחרים בחשבון ואם זה אפשרי לעשות ניסוי לתקופת מה.
חייבים להיות מספיק ישרים עם עצמכם ולעשות מידי פעם חשבון נפש האם העסק לא היה מתנהל טוב יותר במשרד מחוץ לבית.

כמו כן, כמו כל דבר בעסקים, כדאי למצוא מידע בנושא עבודה מהבית לקרוא מאמרים וטיפים שיכולים לעזור ולהתמקצע בנושא.


אני מזמין אתכם לקרוא מאמר שכתבנו במיוחד עבורכם בשם עבודה מהבית, האם כל אחד יכול ?! ובנוסף נוספו לקראת יציאת הניוזלטר טיפים נוספים בנושא עסקים מהבית כמו הטיפ של רבקה יעקב מ"נשים ברשת", כיצד להתמודד עם תחושת הבדידות שבעבודה מהבית העוזר להתמודד עם אחד החסרונות שציינו.

בקשנו גם מכמה ממומחים ובעלי עסקים לתרום מידיעותיהם ונסיונם בתחום של עבודה מהבית, אנחנו מזמינים אתכם לקרוא:

 • עבודה מהבית - בניית עסק חדש ואף מילה על כסף - זהו מאמר קצר מזווית ראיה מאוד ייחודית שכתבה רונית שפיר היוצרת תכשיטים, חפצי נוי ופריטי אופנה.
   
 • הוצאות מוכרות בניהול עסק מהבית - אחד היתרונות של עבודה מהבית הוא הכרה בהוצאות שונות של הבית כהוצאות עסקיות. עינת גרינבלט שהינה מנהלת חשבונות עצמאית, כתבה עבורכם מאמר ובו מידע בסיסי וחשוב לגבי ההוצאות שעליהן ניתן לקבל הכרה ממס הכנסה.

אנחנו מזכירים לכם כי בונים עסקים הקים אינדקס עסקים בו תוכלו לפרסם את עצמכם חינם.

אז אם אתם מנהלים עסקים מהבית או מכל מקום אחר, אנחנו מאחלים לכם שנה עסקית טובה ומוצלחת.


איציק וילק
מנהל אתר בונים עסקים

 
  דף הבית דף הבית סיפורי עסקים סיפורי עסקים מדריכי עסקים מדריכי עסקים זרקור זרקור מאמרים מאמרים טיפים קבוצת רישות עסקי שיווק ופרסום שיווק ופרסום סרטוני הדרכה סרטוני הדרכה מילון עסקי מילון עסקי שאלות נפוצות שאלות נפוצות ניוזלטר - Newsletter ניוזלטר - Newsletter בלוג - Blog בלוג - Blog קישורים קישורים תנאי שימוש באתר עסקים קטנים מפת האתר עסקים קטנים אודותנו עסקים קטנים צרו קשר
 
אינדקס עסקי: מאמנת אישית לחיים | יעוץ והדרכה ביישומי אופיס בחברות וארגונים | סבונים מן הטבע | שיווק + וידאו + עסקים | RDVC - ייעוץ השקעות פרטי וייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
 
© 2004-2018 כל הזכויות שמורות. בונים עסקים