ניוזלטר - Newsletter >> מס':25 - שיווק באמצעות ספרים אלקטרונים
 
  קבלו טיפים ומידע חינם  
הירשמו לניוזלטר וקבלו טיפים, מאמרים ומידע שיעזרו לכם לפתח את העסקים
שם פרטי: שם משפחה:
אימייל:     
 
Bookmark and Share

ניוזלטר - Newsletter

מס':25 - שיווק באמצעות ספרים אלקטרונים


א - א
מאמר מומלץ
שיווק ופרסום >> שיווק באמצעות וידיאו
טיפ מומלץ
אתר אינטרנט עסקי >> הכניסו תאור של כל דף לתגית ה-Description

22 ליולי, 2011

עברו כמה חודשים מאז הניוזלטר האחרון של בונים עסקים.

אני מקווה שבתקופה זו המשכתם לקדם את העסקים בדרך הטובה ביותר, כך גם אני השתדלתי בעסק שלי.

מי שלא הספיק להכיר, אז ניהול אתר בונים עסקים הינו מעין תחביב ותרומתי הצנועה לקהילת העסקים הקטנים בישראל. יחד עם אשתי רויטל, אנו בעליו של RDVC, שהינו עסק המספק שרותי ייעוץ השקעות פרטי וייעוץ פנסיוני אובייקטיבי.
במסגרת RDVC, תפקידי העיקרי הוא השיווק.

במסגרת מאמצי השיווק, אנו מנצלים את האינטרנט עד כמה שניתן. את זאת אנו עושים בין השאר על ידי השקעה גדולה בתכני האתר, בניוזלטר, בפעילות ברשתות חברתיות כמו פייסבוק, לינקדאין ועוד.

בניוזלטר זה, אחלוק עמכם את הפרויקט השיווקי האחרון שלנו, שהפתיע בתוצאות החיוביות שלו. מטרתי כאן היא לא להשוויץ, אלא לתת לכם רעיון טוב לשיווק העסק שלכם.

בנוסף, גליה שכטר בעלת GS.marketing קידום ושיווק עסקים, נענתה לבקשתי לתרום לכם בנושא.

מה זה שיווק באמצעות ספרים אלקטרונים

אני מניח שרובכם נתקלתם ברחבי הרשת בהצעות כמו: "קבלו חינם את עשרת הדברות לשיווק בפייסבוק" או "קבלו ספר מתנה שילמד אתכם לבנות אתר אינטרנט בעזרת כלים חינמיים" או "עשרה טיפים כיצד לרכוש שמלת חתונה מבלי לפשוט את הרגל" ועוד.

כאשר תבקשו לממש את המתנה, תצטרכו למסור את האימייל שלכם, תוך כדי הסכמה לקבל דיוור שיווקי ופרסומי מאותו עסק. בתום הליך מסירת הפרטים, תהיה בידכם חוברת, לרוב בפורמט PDF.

מה יוצא לנו כבעלי עסקים משיווק באמצעות ספרים אלקטרונים

לכאורה, עבור הספר שהשקענו בו רבות, קבלנו רק אימייל, אבל אם תחשבו לרגע, קבלנו כבעלי עסקים הרבה יותר והינה רשימה חלקית של הרווחים:

 • אימייל לטובת דיוור - אין כלל לזלזל בקבלת אימיילים בלבד, בעיקר מאז שאנו פועלים במסגרת החוק נגד ספאם. לא רק שקבלתם רשות לשלוח לגולש דיוור, הוא בטוח מתעניין כרגע בתחום בו אנו עוסקים והוא אף הספיק להתרשם מהתכנים שקיבל. לכן, הניוזלטרים אליו יהיו אפקטיביים במיוחד.
 • קידומנו כאוטוריטה מקצועית - לא משנה באיזה מקצוע אתם או מה אתם מוכרים, תמיד טוב להיחשב "מומחה" או "אוטוריטה מקצועית". ככל שתפרסמו יותר ספרים כאלו ובהנחה שהם איכותיים, תיחשבו למומחים בתחום שלכם.
 • שיווק ויראלי - עוד באותו יום שפרסמנו את החוברת, קבלנו טלפון מאדם חביב שהתחיל את השיחה כך: "שלום, לפני כשעה חבר שלח לי חוברת שאתם פרסמתם ואני בדיוק זקוק לייעוץ ...".
  אם הפקתם חוברת טובה, בטוח שחלק מאלו שקראו, יעבירו לחברים ומשפחה, כך פועל העולם. לכן, אפשר בהחלט לקחת בחשבון שכל הורדה של החוברת מהאתר נקראת על ידי יותר מאדם אחד ועל כך נאמר, כן ירבו.
 • דחיפה למכירה על ידי מתן קופונים והנחות - ניתן לצרף לחוברת בונוס מיוחד / הנחה / קופון, לא חשוב איך תקראו לזה, העיקר שיגרום לאנשים לרצות להתקשר אליכם לנצל את ההטבה, זה מה שנקרא בשפה השיווקית "קריאה לפעולה". 

ישנם עוד הרבה סיבות טובות, אבל נסתפק באלה בהנחה שעכשיו ברור לנו למה שווה המאמץ.

אז איך מרימים פרויקט כזה

אני מניח שישנן הרבה דרכים לבצע את הפרויקט השיווקי של הפקת ספר אלקטרוני, אני אספר את הדרך בה אנו נקטנו.

הכל כמובן מתחיל ונגמר מכתיבת ספר או תקראו לזה ספרון או חוברת בתחום ההתמחות שלכם. הספר צריך להיות איכותי ושיראה עד כמה שאפשר מקצועי. אפשר להסתובב ברשת האינטרנט ולמצוא רעיונות ולנסות להשליך על העסק שלכם. שמה של החוברת שלנו הוא: כיצד חוסכים לפנסיה - 13 כללי אצבע לשיפור החיסכון הפנסיוני.

כהמלצה כללית, חוברות של "כללי אצבע", "טיפים", "רשימת עשה ואל תעשה", "עשרת הדברות ל..." הינן פופולאריות ואפשר להתאימן לכל תחום.

את החוברת כתבה כמובן רויטל, שהינה יועצת פנסיונית. לאחר כתיבת טיוטא ראשונה התחלנו להעביר אותה בינינו הלוך ושוב, משפרים את הטקסט כמה שאפשר, מחדדים מסרים, דואגים שהמידע יהיה רלוונטי ומובן. חשוב לקלוע לתכנים שקהלי היעד יהיו מעוניינים בהם.

חשוב מאוד לעשות שימוש בשפה פשוטה שתובן ומבלי לעשות שימוש רב במילים מקצועיות, שאולי עושות רושם אבל פוגמות בהבנה. יוצא מכלל זה, הוא כאשר קהלי היעד שלכם הם אנשי מקצוע בתחום מסוים, כי אז שימוש במילים ומושגים מקצועיים דווקא יעשו את הרושם המתאים.

גם העברית צריכה להיות תקנית ובלי שגיאות עד כמה שניתן. חשוב להעביר בין כמה חברים ומכרים, שכל אחד יקרא ויחפש את אותן שגיאות ויתנו לכם הערות מנקודת מבט של לקוח פוטנציאלי. כמובן אפשר גם להיעזר בשירותים של עורכים וכותבים מקצועיים כדי לדאוג לאיכות של המוצר המוגמר.

אנו נעזרנו בין השאר, בגליה שכטר שבהמשך הניוזלטר. גליה נתנה לנו טיפים והערות ששיפרו את החוברת ואת השיווקיות שלה.
לאחר שהתוכן מוכן, מגיע שלב העריכה הגרפית. חשוב מאוד להשקיע קודם כל בכריכה שתראה מקצועית (ראו את הכריכה שיצרנו, תשפטו אתם האם היא נראית מקצועית).

תיאור: http://www.rdvc.co.il/images/coverPension1-PDF.jpgאם יש לכם כשרון וידע בשימוש בתוכנות גרפיות, מאוד יתכן שתוכלו להסתדר לבד או בסיוע קל של מומחים, אחרת השקיעו בגרפיקאי שיכין את הכריכה. בדרך כלל מדובר בסכומים שגם עסק קטן יכול לעמוד בהם.

את הבסיס לכריכה ניתן לעשות בעזרת תמונה או איור איכותי, אלו ניתנים להזמנה מצלם או גרפיקאי/מאייר,  אך זכרו כי ניתן לרכוש בדולרים בודדים תמונות ואיורים מאוד מקצועיים באתרי מכירת תמונות, כך אנו עשינו. רכשנו את התמונה של "היד החוסכת מטבעות בצנצנת" ואת הרקע והאלמנטים האחרים יצרנו בעזרת תוכנות גרפיות כמו Gimp ופוטושופ, תוך שימוש כמובן בקבצים שקיימים לעסק כמו הלוגו.

זה גם הרגע להודות לסיוע שקבלנו מחברי אשר פיין שהינו צלם מסחרי (מומחה בצילום תכשיטים, יהלומים ואבני חן) ומומחה בשימוש בתוכנות גרפיות.

את האיור ה"תלת מימדי" של החוברת (ראו איור), ניתן לעשות בקלות בתוכנות גרפיות, אפשר למצוא ברשת מדריכים לכך או שוב בתשלום לגרפיקאי.

אז יש תוכן, יש כריכה, עכשיו יש לעצב את דפי הספר. זה כבר די קל למי שמיומן בתוכנות כמו Word, אפשר לייצר את עיצוב הדפים (Template) לבד וישנן ברשת המון תבניות חינמיות מוכנות.

דאגו שהפונט שלכם יהיה קריא וגדול יחסית, הדפים לא חייבים להיות מלאים מידי, כי הם מקשים על הקריאה הנוחה ממסכי מחשב. אם יש צורך בתמונות וגרפים גם הם צריכים להיראות מקצועים. כפי שכבר ציינתי, ניתן לרכוש במחירים נמוכים מאוד תמונות ואיורים מוכנים ולא להסתבך עם זכויות יוצרים או תמונות באיכות ירודה.

קחו את הזמן, תעברו על המוצר המוגמר שוב ושוב, העבירו לכמה אנשים שאתם סומכים עליהם שיהיו כנים אתכם ותקנו ושפרו את הספר עד שתהיו מרוצים ממנו.

את החוברת מומלץ לשמור בפורמט PDF. אם כתבתם ב-Word, אז הגרסאות החדשות באות עם אופציה לשמור כ-PDF ואם מדובר בתוכנה אחרת או ורסיה ישנה יותר, ישנן תוכנות חינמיות רבות היודעות להפוך קבצים של תוכנות עריכה לפורמט PDF.

אז יש לנו חוברת, כיצד המשתמש יקבל אותה ?

הדרך הנכונה (לעניות דעתי כמובן) היא להוסיף לאתר שלכם דף נחיתה ובו מנגנון דרכו נרשמים עם אימייל ומקבלים אוטומטית את החוברת (עדיף לאחר אימות תיבת האימייל על ידי שליחת הודעה לגולש), אתם מוזמנים להוריד את החוברת שלנו בכדי לראות כיצד מנגנון כזה פועל, אם עדיין לא התנסיתם בכך בעבר.

זהו מנגנון לא מסובך שבונה אתרים מקצועי יכול להוסיף כמעט לכל אתר. מי שיש לו אתרים במערכות כמו WordPress, ימצא בקלות תוספים חינמיים רבים שיודעים לעשות את העבודה.

אם אין תקציב בכלל, אפשר אפילו לבקש מאנשים להרשם בטופס סטנדרטי ואתם תשלחו להם את זה כקובץ מצורף באימייל, זה פחות מקצועי אבל עדיף לדעתי מלא כלום.

למי שאין אתר משלו, אז אולי זו ההזדמנות לטפל גם בכך, אבל עדיין אפשר לפתוח אתר חינמי קטן או בלוג ודרכו לבצע את הפרוייקט, גם אתרים כמו פייסבוק יכולים לספק פתרון.

הפצת ספר אלקטרוני

עכשיו שיש בידינו ספר טוב ודף נחיתה עם מנגנון מוכן לתחילת קצירת הפרות, כל מה שנותר הוא להתחיל לספר לעולם. כאן ישנן המון אפשרויות ואתאר כמה מהן בלבד:

 • הצבת הודעה בולטת בדפי האתר - כך כל מי שמגיע לאתר יוכל לראות ולשקול להוריד את החוברת. אני ממליץ לשים תמונה של החוברת ולא להסתפק בטקסט בלבד.
 • רשתות חברתיות - בכל רשת פועלים אחרת, אבל בגדול זה לנצל את רשימות החברים והאפשרויות השונות שרשתות חברתיות ופורומים מאפשרים. יש חשיבות כמובן לתחום העיסוק שיתאים לפעילות באותה רשת. אנו באופן אישי פועלים בשיווק החוברת בפייסבוק, בלינקדאין, בקפה-דמרקר, תפוז ועוד.
 • רשימת התפוצה - אז נכון שאתם רוצים להגדיל את רשימת התפוצה, אבל בכל זאת, זו הזדמנות לשלוח משהו איכותי במתנה לכל הרשומים ומניסיוננו חלקם הופכים מקוראים פאסיביים ללקוחות פוטנציאלים הפונים ומתעניינים.
 • פרסום - אפשר להשקיע קצת כסף ולפרסם את החוברת במערכות פרסום כמו של גוגל, פייסבוק ואחרות. נכון שאתם מקבלים נרשם ולא ישירות מישהו שמתעניין, אבל במחיר מסויים זה עדיין שווה לעסקים רבים.


לסיכום, אחרי כשלושה שבועות מאז הפרסום הראשון של החוברת, קבלנו עשרות רבות של נרשמים חדשים, אחוז גבוה מאוד של מנויי הניוזלטר הוריד את החוברת וכבר התחלנו לקבל טלפונים והתעניינות  בשרותים שלנו.

כיצד תכנון מוקדם עוזר לחומרים השיווקיים שלכם למכור יותר?
מאת: גליה שכטר - מנהלת שיווק

תודה לאיציק על ההזמנה לכתוב בניוזלטר זה.

כשנאמר לי שהנושא הפעם הוא תהליך הכתיבה וההכנה של החוברת המצליחה שהופקה ופורסמה לאחרונה על-ידי RDVC, החלטתי להשתמש בבמה שניתנה לי בכדי לחלוק עימכם מחשבות וטיפים שיגדילו את הצלחת התכנים השיווקיים שאתם כותבים (או כותבים עבורכם), באמצעות השקעת זמן ומאמץ בחשיבה ותכנון מוקדם של התוכן השיווקי.

תוכן שיווקי כאמצעי להעברת המסרים השיווקיים שלכם

יצירת תוכן שיווקי, הפקתו והפצתו, היא אחת מהדרכים העומדת לרשותכם לתקשר עם קהלי היעד (הלקוחות הפוטנציאליים) של השירותים והמוצרים שלכם.

את התוכן השיווקי אתם יכולים להכין בכל פורמט שנראה לכם (מאמר, פוסט לבלוג, סטטוס לדף העסקי, פלייר שיווקי, ניוזלטר, מוצר תוכן דיגיטאלי, סרטון וידאו, קובץ שמע אודיו ועוד...) ולהפיצו בכל ערוץ שיווקי שרלוונטי עבורכם (בתוך רשת האינטרנט ומחוצה לה).

למרות החשיבות הרבה הקיימת בשימוש בתוכן שיווקי לחשיפת המוצרים והשירותים של העסק וליצירת מערכת יחסים עם קהלי השונים, אני שוב ושוב מופתעת כשאני נתקלת בתכנים שיווקיים שניכר שנוצרו ללא שום תכנון או חשיבה מוקדמת.

עובדה זו באה לידי ביטוי באופנים רבים: העדרו של קונספט רעיוני ברור, הימנעות מהתמקדות וניסיון להכניס לתוכן השיווקי הבודד "כמה שיותר" מוצרים ושירותים, הימנעות מפילוח קהל יעד - פונים באותו התוכן ל"כולם" ובאותה הצורה, על אף שברור שמדובר בקהלי יעד שונים, חסרים פרטי מידע חשובים, ישנה סתירה בין התוכן השיווקי לזהות השיווקית של הגורם העומד מאחורי יצירת התוכן (מבחינה טקסטואלית ו/או ויזואלית-עיצובית).

התוצאה היא, בזבוז מיותר של משאבים על יצירת תוכן שיווקי ש"לא עושה את העבודה", ואולי אפילו פוגע בעסק מבחינה תדמיתית, יוצר בלבול ואי-הבנה לגבי מה העסק בדיוק רוצה ומציע למעשה?

בעולם עמוס במידע הזורם בקצב מהיר ואינטנסיבי, אף אחד לא יעצור בכדי "לנתח לעומק" ולנסות להבין למה בדיוק התכוונתם או מה אתם רוצים... במילים אחרות, יש לתוכן השיווקי שלכם הזדמנות אחת "לעשות את העבודה".

אני מקווה שהטיפים הבאים יעזרו לכם להשתכנע בדבר נחיצותם של תכנון מוקדם וחשיבה מעמיקה בטרם אתם ניגשים ליצירת התוכן השיווקי שלכם.

והרי, אתם ממילא כבר משקיעים משאבים בהפקת החומרים השיווקיים שלכם - אז מדוע שלא תעשו זאת נכון, תמנעו בזבוז משאבים מיותר, תמקסמו את השימוש בתכנים השיווקיים שאתם ממילא כותבים, ותהפכו אותם לאפקטיביים ומוצלחים הרבה יותר?

להמשך קריאה של הטיפים במאמר המלא של גליה שכטר

אינדקס בונים עסקים

אינדקס העסקים של בונים עסקים הינו אינדקס חינמי בו כל עסק (העומד בתנאי השימוש) יכול לפרסם את עצמו ובחינם.
לאינדקס של בונים עסקים יש כמה יתרונות בולטים וביניהם:

 • קידום אתרכם על ידי מילות מפתח - ניתן לבנות 3 קישורים לדפי האתר שלכם עם מילות מפתח לפי בחירתכם, תרומה לקידום האתר.
 • קישורים לדפי הנחיתה שלכם באתרים חברתיים - ניתן לתת קישור לדפים שלכם באתרים כמו פייסבוק,לינקדאין ועוד.
 • מודעות חינם באתר בונים עסקים - בכל מאות דפי האתר, מופיעה פרסומת של אחד מעסקים הרשומים באינדקס העסקי. בכל פעם שדף מתרענן, עסק אחר מקבל פרסום.
 • פרסום סרטון - כיום שיווק באמצעות סרטני וידאו הינו מאוד פופולארי, אם יש לכם סרטון ב-YouTube אתם מוזמנים לצרף אותו לרשומה והוא יוצג גם כן.
 • חינם כבר אמרנו ?

הרשמו עכשיו לאינדקס העסקי של בונים עסקים !

תכנים חדשים וחדשות האתר

אתר בונים עסקים ממשיך לפרסם תכנים בכל התחומי העניין לעסקים קטנים ובינוניים ומזמין אתכם לשתף איתנו פעולה בנושא.

אנו גם רוצים להפנות את תשומת לבכם למדור הטיפים העיסקיים ההולך וגדל.
לאחרונה הוספנו תחום חדש, טיפים בנושא: רשתות חברתיות/עסקיות-Social media, אם יש לכם טיפ, נשמח לפרסמו ולתת לכם קרדיט.

לאתר בונים עסקים קהל יעד ממוקד מאוד ורשימת תפוצה של מאות בעלי עסקים קטנים ובינוניים ההולכת וגדלה.
אם קהלי היעד שלכם הם בעלי עסקים קטנים ובינוניים, אתם מוזמנים לבדוק איתנו אפשרויות לשיתוף פעולה ו/או פרסום.

איציק וילק
מנהל אתר בונים עסקים

 
  דף הבית דף הבית סיפורי עסקים סיפורי עסקים מדריכי עסקים מדריכי עסקים זרקור זרקור מאמרים מאמרים טיפים קבוצת רישות עסקי שיווק ופרסום שיווק ופרסום סרטוני הדרכה סרטוני הדרכה מילון עסקי מילון עסקי שאלות נפוצות שאלות נפוצות ניוזלטר - Newsletter ניוזלטר - Newsletter בלוג - Blog בלוג - Blog קישורים קישורים תנאי שימוש באתר עסקים קטנים מפת האתר עסקים קטנים אודותנו עסקים קטנים צרו קשר
 
אינדקס עסקי: מאמנת אישית לחיים | יעוץ והדרכה ביישומי אופיס בחברות וארגונים | סבונים מן הטבע | שיווק + וידאו + עסקים | RDVC - ייעוץ השקעות פרטי וייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
 
© 2004-2017 כל הזכויות שמורות. בונים עסקים