ניוזלטר - Newsletter >> מס':26 - תהליך גיוס עובדים בחברות קטנות ובינונית
 
  קבלו טיפים ומידע חינם  
הירשמו לניוזלטר וקבלו טיפים, מאמרים ומידע שיעזרו לכם לפתח את העסקים
שם פרטי: שם משפחה:
אימייל:     
 
Bookmark and Share

ניוזלטר - Newsletter

מס':26 - תהליך גיוס עובדים בחברות קטנות ובינונית


א - א
מאמר מומלץ
ניהול עסקים >> התרומה של מיקור חוץ לעסק שלך
טיפ מומלץ
תוכנות וכילים חינמיים >> Forms in Google Docs | מערכת סקרים אינטרנטית

13 לנובמבר, 2011

מאז הניוזלטר האחרון של בונים עסקים, עברו לא מעט מים מתחת לגשר ובעיקר עברה תקופת החגים שלעסקים קטנים זו בדרך כלל תקופה לא פשוטה מבחינת תזרים המזומנים.

אנחנו עכשיו בישורת האחרונה של השנה העסקית, מתחילים לסכם את ההצלחות שלנו ב-2011 ולתכנן את 2012. תכנון לשנה הבאה יכול גם לכלול גיוס עובדים.
בחברות גדולות ישנה בדרך כלל מחלקת משאבי אנוש ובה ימצאו אנשי מקצוע שכל תפקידם הוא לגייס עובדים חדשים ולדאוג לקליטתם היעילה. אך מה עושים עסקים קטנים ובינוניים ?

על כך וכמה נושאים נוספים בניוזלטר זה.

נתחיל בפוסט אורח של חברת Finally המתמחה בליווי גיוס והטמעת עובדים לחברות קטנות ובינוניות.

מה השוני בתהליך גיוס עובדים בחברה קטנה ובינונית ?

תהליך גיוס עובדים, הינו תהליך משמעותי, שאם לא יתנהל נכון, הוא עשוי לפגוע באיזון ובהתנהלות השוטפת של החברה או העסק ויותר מזה, לעלות בזמן כסף וחריגות משמעותיות לארגון.

החוכמה היא לתת לחוזקות של העסק ושל בעליו, לא להעלם בזמן התהליך.

הגדולה של ארגונים קטנים היא, כי כל אדם בארגון הוא נכס.
כל אדם בעסק קטן ובינוני, ממלא בדרך כלל תפקיד עם מספר תחומי אחריות ומגוון של משימות, מה שתורם בצורה משמעותית למחויבות של אותו עובד לעסק הקטן מצד אחד ומצד שני הוא משמעותי מאוד לתפקוד הארגון.

העוצמה של עסקים קטנים ובינוניים, נמצאת בעובדה, כי יש בהם פחות סיעוף, פחות היררכיה ופחות בירוקרטיה. יש יותר יחד, גמישות, תקשורת פתוחה ומקצוענות וכל אחד מרגיש חיוני למערכת.

אז מתי עלול להתערער האיזון ?

הסכנה בעסקים קטנים ובינוניים, שהאיזון והתפקוד האופטימאלי עלול להיפגע דווקא במצב של גיוס והטמעת עובד חדש במערכת. זה עלול לקרות בשל ניהול לא נכון של תהליך הגיוס או בבחירה בדרך גיוס שאינה מתאימה לארגון קטן או בינוני או שצורת הגיוס וההטמעה אינה שיטתית וממוקדת לתוצאה ברורה.

למה דווקא אז....?

כמו שאמרנו בעסקים קטנים ובינוניים, לכל עובד יש מגוון תחומים להם הוא אחראי, וכל עובד משמעותי לתפקוד התקין של הארגון ולצד כל זה בתקופת גיוס והטמעת עובד חדש, מנהלי הארגון אמורים להשקיע זמן יקר בעוד תחום ונושא, ואל נשכח את האפשרות, כי התהליך עלול להפוך ארוך ומייגע בייחוד אם הוא לא מנוהל בדרך שיטתית.

בנוסף, על המנהל, להתמודד עם תחום שהוא לא מעולם התוכן והמומחיות שלו.
זהו מצב שעלול ליצור לחץ במובנים רבים.
והלחץ רק יעלה ככל שיעבור הזמן ולא ימצא העובד המתאים, זאת בשל חשיבותו של כל עובד בתוך מערכת רזה וגמישה.
מכאן תיווצר השפעה ישירה על התפקוד התקין של כלל העסק הקטן והבינוני.

והנה מגיע כדור השלג, כי יש בזבוז זמן עבודה לטובת תהליך החיפוש של העובד, כי יש להשקיע זמן בסינון, ראיון ואבחון המועמדים ועוד משימות שלא תמיד מודעים אליהן.

אז איך אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה ?

חברת Finally הכינה עבורכם, מנהלים ובעלי עסקים קטנים ובינוניים שיטה ברורה - צעד אחר צעד, איך לחפש-למצוא ולהטמיע עובד בצורה מדויקת עם אחוזי הצלחה גבוהים.

קודם נבין ממה מורכבת העוגה:

תהליך גיוס והטמעת עובד, מורכב משלושה שלבים:
  1. תהליך החיפוש
  2. תהליך הגיוס והאבחון
  3. תהליך השילוב וההטמעה בארגון
בכל שלב ישנם שלושה היבטים:
  1. ההיבט האדמיניסטרטיבי
  2. ההיבט האבחוני
  3. ההיבט המקצועי

בכל שלב יש כמה פעולות ומשימות, שאם העסק יעבוד על פיהן, מובטח לו תהליך מדויק, מהיר ואפקטיבי שיאפשר לחזור לפעילות שוטפת ומלאה בקלות, ויאפשר לאבחן ולגייס את האדם המתאים ביותר לתפקיד לארגון ולבעליו. הכי חשוב, תהיה לעסק הקטן והבינוני דרך להטמיע אותו נכון ומהר במערכת בכדי לממש את הפוטנציאל שזוהה בתהליך הגיוס ולקבל את התוצאות הנדרשות מהתפקיד.

על התהליך תוכלו לקרוא בצורה מורחבת בחוברת שחברת Finally מחלקת בימים אלו בחינם וניתן להורידה בקישור הבא: המדריך הפרקטי לגיוס והטמעת עובדים בחברות קטנות שלב אחר שלב

עד כאן הפוסט של חברת Finally, תודה על המידע המעניין והחשוב.

לשכירים שלכם תהיה פנסיית חובה ולכם ?

למי שכבר יש עובדים בוודאי יודע כי כיום ישנה חובה למעביד להשתתף בתשלומי החיסכון הפנסיוני של עובדיו.
אך בעוד אנו כבעלי עסקים דואגים לחיסכון פנסיוני ולו מינימאלי לעובדינו, אף אחד עדיין לא דואג לנו לפנסיה. כעצמאים ובעלי חברות זו אחריות בלבדית שלנו לדאוג לכך.

עם התקרב סוף שנת המס, בקרוב רואי החשבון ויועצי המס יצרו קשר עמנו כדי לוודא שנפקיד בחסכון הפנסיוני מספיק כסף וכך להנות מהטבות המס. אך פעמים רבות הפקדות אלו אינן מספיקות עבור המחייה שנהיה זקוקים לה בפנסיה והפקדות נמוכות גם יכולות לפגוע בביטוחים כגון ביטוח אובדן כושר עבודה/נכות.

למי שמעוניין לדעת יותר על חיסכון פנסיוני, ניתן להוריד חוברת חינמית ומאוד מומלצת בשם: כיצד חוסכים לפנסיה - 13 כללי אצבע לשיפור החיסכון הפנסיוני.

חוברת זו תסייע לכם להבין מעט יותר על החיסכון הפנסיוני ותתנן לכם כמה כללי אצבע חשובים בנושא.

בנוסף תמצאו באתר RDVC, שלל מאמרים וטיפים בתחומי החיסכון הפנסיוני והביטוחיים האישיים.

קורס אינטרנטי במתנה לגולשי בונים עסקים: הנהלת חשבונות לבעלי לב חלש

הבסיס לייעול ולשיווק של העסק קטן והבינוני נמצא במספרים!

למספרים של העסק שלך קוראים: "הנהלת חשבונות".

אם אתם רוצים להבין קצת יותר את המספרים של העסק שלכם, לחברת כספית יש קורס אינטרנטי חדש הניתן לכם גולשי בונים עסקים במתנה: "הנהלת חשבונות לבעלי לב חלש....".

יש בקורס הסברים על מה זו חשבונית? מה זו הזמנת עבודה? מה זה דו"ח מע"מ וכדומה.

להרשמה ללא תשלום וללא התחייבות הקליקו כאן.

פרסום מאמרים, טיפים ופוסט אורח

אם קהלי היעד שלכם הם עסקים קטנים ובינוניים ומעניין אתכם לפרסם באתרנו מאמרים, טיפים, לכתוב פוסט אורח בניוזלטר או להתעניין בפרסום עסקיכם, אתם מוזמנים ליצור קשר ולבדוק את שלל אפשרויות שיתוף הפעולה עמנו, פנו אלינו עוד היום !

ועוד משהו קטן לסיום, במסגרת הפעילות העסקית נוצרה לנו הכרות עמוקה עם בעלי עסקים רבים המספקים שירותים ומוצרים לבעלי עסקים ואנשים פרטיים. מגוון עסקים אלו רחב מאוד וכולל בין השאר עורכי דין בתחומי התעבורה, אזרחי, פלילי, דיני משפחה וירושה, נזיקין, נוטריונים, נדל"ן רכישה, מכירה או השקעה; יועצי השקעות, מנהלי השקעות, יועצים פנסיונים, מומחים למערכות תקשורת ואבטחה, קייטרינג וגלידות גורמה, סוכני ביטוח, חוקרים פרטיים, נגרים, פרקטים, פרגולות ודקים, קופירייטינג, אימון אישי, עסקי ועוד; רפואה משלימה, רו"ח ויועצי מס, סדנאות הרזיה, יוגה צחוק, רופאי שיניים, פתרון לבעיות נחירות, צלמים, סוכני נסיעות, אדריכלות ועיצוב פנים, יועצי מיתוג, שיווק, מכירות ועוד; סלון כלות, ייעוץ משפחתי, יועצים כלכליים, כלכלת המשפחה, מוצרי בריאות וטבע, בוני אתרים ומקדמים, וילונות, מתרגמים לכל שפה כמעט, תיווך ושמאות מקרקעין, שירותי מחשוב, אילוף כלבים, הפקת סרטים ועוד.

אם יש לכם צורך בבעל מקצוע איכותי, אתם מוזמנים להתייעץ אתנו ונשמח לסייע לכם ליצור קשר עמם.

איציק וילק
מנהל אתר בונים עסקים

 
  דף הבית דף הבית סיפורי עסקים סיפורי עסקים מדריכי עסקים מדריכי עסקים זרקור זרקור מאמרים מאמרים טיפים קבוצת רישות עסקי שיווק ופרסום שיווק ופרסום סרטוני הדרכה סרטוני הדרכה מילון עסקי מילון עסקי שאלות נפוצות שאלות נפוצות ניוזלטר - Newsletter ניוזלטר - Newsletter בלוג - Blog בלוג - Blog קישורים קישורים תנאי שימוש באתר עסקים קטנים מפת האתר עסקים קטנים אודותנו עסקים קטנים צרו קשר
 
אינדקס עסקי: מאמנת אישית לחיים | יעוץ והדרכה ביישומי אופיס בחברות וארגונים | סבונים מן הטבע | שיווק + וידאו + עסקים | RDVC - ייעוץ השקעות פרטי וייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
 
© 2004-2017 כל הזכויות שמורות. בונים עסקים